תסמונת פוסט קורונה: מה התסמינים ומה הסכנות שבתסמונת

תסמונת לאחר מחלת קורונה נשמעת קצת הזויי אך אכן אחרי שנה וחצי שהעולם משותק בעקבות וירוס הקורונה, אחרי אבדות קשות וחיסונים

תסמונת לאחר מחלת קורונה נשמעת קצת הזוי אך אכן אחרי שנה וחצי שהעולם משותק בעקבות וירוס הקורונה, אחרי אבדות קשות וחיסונים שהביאו שבריר של תקווה- עכשיו עולים המקרים המתועדים של תסמונת פוסט- קורונה (פימס) המסוכנת בקרב ילדים ובני נוער ברחבי הארץ.

ד"ר גלית לבני, מומחית למחלות זיהומיות מהמרכז הרפואי שניידר לילדים התראיינה ל103FM ודיברה בדאגה על ההחמרה במצבם של צעירים רבים לאחר שאלו החלימו מהווירוס אך פיתחו תסמינים של פוסט קורונה: "תסמונת פימס היא תסמונת שמאפיינת ילדים שחלו בקורונה, חלקם לא יודעים בכלל שהם חלו" פתחה את דבריה, "כאשר אנחנו רואים שהתמונה מתאימה לפימס אנחנו עושים בדיקת דם, ובשלב הזה אם אנחנו רואים שיש נוגדים לקורונה לעיתים זה השלב הראשון שבו אנחנו וההורים יודעים שהילד חלה בקורונה".

ד"ר לבני, מזהירה מפני תסמינים מאוד כללים ונפוצים בקרב ילדים כמו חום גבוה, שלשולים וכאבי בטן קשים. "זה יכול להיראות כמו כל מחלה זיהומית אחרת. אם הילד לא מרגיש טוב והמצב לא משתפר אז הסנסורים צריכים להידלק. כשמגיעים ילדים עם התסמינים האלו אנחנו בודקים נוגדים לקורונה כדי לדעת האם מדובר בתסמונת הזו, חלק מהילדים מגיעים במצב יותר טוב ומתחילים לטפל בהם".

בנוסף, ד"ר דיאנה טשר, מנהלת היחידה למחלות זיהומים בקרב ילדים בבית החולים וולפסון התייחסה גם היא לתסמונת וציינה כי בדרך כלל התסמינים מופיעים בין שבועיים לארבעה שבועות לאחר ההידבקות הראשונית בקורונה: "התסמינים הם חום גבוה, כאבי בטן, הקאות וחולשה, חלק קטן מהילדים מפתח פגיעה רב מערכתית. החיסון מונע גם את הסיבוכים של הפוסט קורונה".

כמו כן, גם ד"ר משה אשכנזי, סגן מנהל ביה"ח ספרא לילדים, התייחס לתסמונת הקשה ואמר "התסמונת מזכירה את תסמונת קווסאקי (תסמונת מאוד קשה שפוגעת בעיקר בילדים). יש תגובה דלקתית מערכתית קשה ביותר, כל מערכות ההגנה בגוף משתתקות".

בין העדויות לתופעות הקשות של התסמונת: נפטר נער כבן 16 אשר הגיע למרכז שניידר לרפואת ילדים מבית חולים מאיר בעקבות תסמונת פוסט קורונה, הנער חובר למכשיר אקמו ביחידה לטיפול נמרץ לב במרכז אך הלך לעולמו בטרם עת, מבית החולים מסרו תנחומים למשפחה.

כיומיים לפני שנפטר הנער הצעיר בשניידר, דווח על תינוקת קטנה כבת חצי שנה שפיתחה גם היא תסמינים קשים של התסמונת. התינוקת הגיעה לבית החולים ספרא לילדים מבית החולים יוספטל באילת וחוברה במיידית למכונת אקמו. נכון לעכשיו מצבה מוגדר כקשה מאוד והיא מאושפזת במחלקת טיפול נמרץ לילדים. 

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

כוכבת רשת פולניה מכרה את אהבתה באופן דיגיטלי ועשתה מזה מיליון

רצח תאיר ראדה: נפתח שלב ההוכחות במשפט החוזר של רומן זדורוב

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button