סוכר, הנה 8 סיבות למה הוא כל כך רע לגוף שלנו.

סוכר ניתן למצוא כמעט בכל מוצר אפשרי בסופר, ואצלנו בבית. הגרגירים הלבנים ששיגעו את העולם. הנה 8 סיבות למה סוכר הוא מזיק לגוף שלנו

סוכר הינו בכל מקום שאנחנו מסתכלים, בכל פינה אצלנו בבית ,בסופר ואצל השכנה ממול . האושר הלבן שמוקף סביבנו גם כל כך מזיק לנו. לפי משרד הבריאות, הצריכה היומית שאנחנו צריכים היא לפחות 10% ביום. ( בפועל זה אף פעם לא קורה). מרבית המאכלים שאנחנו מכירים ובטוחים שהם דיאטטים נמצאו בהם סוכרים. 

1. סוכר עלול לגרום לכם לעלות במשקל.

שיעורי ההשמנה עולים ברחבי העולם, במיוחד ממשקאות ממותקים, נחשבת לאחד האשמים העיקריים. משקאות ממותקים כמו סודה, מיצים ותה מתוק עמוסים בפרוקטוז, .צריכת פרוקטוז מגבירה את הרעב והרצון שלך במזון יותר מגלוקוז,צריכת פרוקטוז מוגזמת עלולה לגרום לעמידות בפני לפטין, (הורמון חשוב המווסת את הרעב ואומר לגופך להפסיק לאכול) , או בקצרה, סוכר גורם לך הרגשה שאתה מלא אך בעצם אתה נהיה רעב יותר .

 2. סוכר מגביר את הסיכויים למחלות לב.

תזונות לא בריאות נקשרו לסיכון מוגבר למחלות רבות, כולל מחלות לב, גורם המוות מספר אחת בעולם. מחקרים מראים שצריכה מוגברת של שתייה ומאכלים ממותקים גורמת להשמנת יתר, לחץ דם גבוה , סכרת ,ומחלות לב כגון טרשת עורקים.  משקה ממותק אחד ביום כבר יכול להעלות את הגבול היומי המומלץ.

 3. סוכר גורם לאקנה.

תזונה עשירה בפחמימות מזוקקות, כולל מזון ומשקאות ממותקים, נקשרה לסיכון גבוה יותר לפתח אקנה. מזונות כמו ממתקים מעובדים, מעלים את רמת הגלוקוז בדם במהירות גבוהה יותר מאשר מזונות עם ערך נמוך יותר. הם גורמים להפרשת אנדרוגן מוגברת, (שמייצר לנו שומניות ודלקות), כל אלה ממלאים תפקיד בהתפתחות האקנה .

4. הדרך המהירה ביותר לחלות בסכרת.

השכיחות העולמית של סוכרת הוכפלה פי 30 בשנים האחרונות. למרות שיש לכך סיבות רבות, קיים קשר ברור בין צריכת מאכלים ממותקים ופחמימות מעובדות לבין סיכון לסוכרת. השמנת יתר,נחשבת גם כגורם הסיכון החזק ביותר לסוכרת . יתרה מכך, צריכה ממושכת של הממתיק האהוב עלינו גורמת להתנגדות לאינסולין, פיתוח עמידות לאינסולין (הורמון המווסת את רמות הסוכר בדם) מגבירה את הסיכון לחלות בסכרת. 

5. סוכר מגביר את הסיכון לחלות בסרטן.

אכילת כמויות מוגזמות של סוכר עשויה להגביר את הסיכון לחלות בסרטן מסוים.מאכלים אלו מגבירים את הדלקת בגופך ועלולות לגרום לעמידות לאינסולין, שתיהן מגבירות את הסיכון לסרטן הוושט, לסרטן מעי הגס ולסרטן המעי הדק. 

6. סוכר גורם למצב רוח מדוכדך ואף דיכאון.

בעוד שתזונה בריאה יכולה לעזור בשיפור מצב הרוח, צריכת מזונות מעובדים רבים, כולל מוצרים ממותקים כגון עוגות ומשקאות ממותקים, הינו גורם לסיכון גבוה יותר לדיכאון. 

7. עשוי להאיץ את הזדקנות העור.

קמטים הם סימן טבעי להזדקנות. הם מופיעים בסופו של דבר, ללא קשר לבריאותך.עם זאת, תזונות לקויות ועתירות סוכר עלולות להחמיר את הקמטים ולהאיץ את תהליך הזדקנות העור. מאכלים עתירי סוכר פוגעים בקולגן ובאלסטין, (שהם חלבונים המסייעים לעור להימתח ולשמור על מראהו הצעיר.) כאשר קולגן ואלסטין נפגעים, העור מאבד את מוצקותו ומתחיל לצנוח. 

8. סוכר סוחט ממך את האנרגיות.

מזונות ממותקים מוסיפים במהירות את רמת הסוכר בדם ואינסולין, מה שמוביל לאנרגיה מוגברת.עם זאת, עלייה מוגברת גומרת גם לירידה דרסטית (נפילה). נפילת סוכר גורמת לעייפות , חולשה ואף עילפון. מוצרים חסרים חלבון, סיבים או שומן מובילים להגברת אנרגיה קצרה שבעקבותיה ירידה חדה ברמת הסוכר בדם.כדי לא להגיע למצב של נפילה, הקפידו לאכול סוכר עם חלבון או שומן. למשל, אכילת בננה עם כמה אגוזים כמו שקדים הוא חטיף מצוין לשמירת אנרגיה ממושכת.עצה שלי , אל תאכלו דברים מתוקים בבוקר , הוא יעייף אותכם יותר מהר יותר.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button