מיטת מעבר – איך ומתי נעביר את התינוק שלנו למיטה של "גדולים"

המעבר ממיטת התינוק למיטת מעבר או מיטה של "גדולים" הינו צעד גדול וחשוב בהתפתחות עצמאותו של הפעוט, אך מלווה בהרבה התהלוכות באמצע הלילה.

מיטת מעבר היא מיטה פתוחה ללא סורגים שמאפשרת לילד לרדת ממנה לא עזרה. העברה ממיטת תינוק למיטת של "גדולים" הינו צעד חשוב אך הוא בא עם המון חששות מצד ההורים. התינוק מבין שהוא כבר לא סגור במיטת תינוק שלו והוא יכול לקום מתי שבא לו מבלי צורך של עזרה מההורים. מצד הפעוט הגילוי המדהים הזה שהוא יכול לצאת מהמיטה מתי שרק בא לו גורם להתלהבות והרבה התהלכות בבית. 

מתי הזמן המתאים להעביר את התינוק שלכם למיטת מעבר:

מטעמי בטיחות: 

התינוק שלנו כבר לא תינוק והוא מסוגל לעמוד ולטפס על הסורגים , מצב זה הינו מסוכן ועלול לגרום לנזק מנפילה מהמיטה. במצב כזה אנחנו נעביר את התינוק שלו במידית למיטת מעבר / מיטת נוער.

הרגלי שינה טובים:

ברגע שלפעוט שלנו יש הרגלי שינה טובים נוכל להעבירו למיטה חדשה.

מעברי דירה:

גם זה תזמון שכיח למדי של מעבר למיטת מעבר חישבו טוב האם לחבר את שני הדברים יחד. ישנם ילדים שמאוד ייהנו משינוי כולל והתחלה חדשה עם מיטה חדשה, ולעומתם, ילדים אחרים זקוקים לגישת "פרה-פרה", כל שינוי בזמנו.

מומלץ להעביר את התינוק סביבות גיל שנתיים שהפעוטות מבססים את האישיות שלהם.

איך נעביר למיטת מעבר?

  • לפני השינוי נתחיל בהכנה הרגשית. נלך לקנות את המיטה החדשה ביחד, נבחר מצעים וחפץ אותו הוא רוצה להשכיב לצידו.
  • נהלו שיחה ביום טוב שהוא ערני ועם מצב רוח טוב הסבירו לו שהוא כבר ילד גדול וצריך לעבור למיטת מעבר.
  • אם הוא יורד מלא מהמיטה אל תרימו אותו על הידיים או תאמרו משהו , תתנו לו את היד שלכם ותלכו יד ביד חזרה למיטה, ברגע שירד שוב נחזור על אותה הפעולה גם אם זה ייקח 20 פעמים.
  • אל תתרגשו מהירידה מהמיטה ברגע שאנחנו מראים לו שזה מעצבן אותנו ונתן לזה המון במה הוא יבין שיש גירוי מהצד השני והוא לא יפסיק לעשות את זה !
  • אפשר לשים מנורת לילה קטנה ולהגיד לו שרק ברגע שהמנורה דולקת זה מסמן שבוקר והוא יכול לרדת מהמיטה.
  • חישבו עם עצמכם האם כדאי לקנות מיטת מעבר או ישר לעבור למיטת יחיד, מיטת מעבר הינה קטנה יותר ונותנת יותר ביטחון לתינוק אך ברגע שנצטרך לעבור למיטת יחיד נצטרך לעשות את כל התהליך מחדש.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button