הילד שאיבד את הדרך – לתמוך ולקבל גם כאשר יש שוני ובלבול

כהורים אנחנו רוצים את הכי טוב עבור ילדנו, אז איך להגיב שהילד יוצא לדרך משלו שאינה תואמת את דרכנו? בואו לגלות איך לתמוך גם כאשר לא מסכימים

אחד החששות הכי גדולים שלנו כהורים זה שילדינו לא ילכו בדרך הנכונה בעניינו, בדרך אותה היינו רוצים לייעד ולהנחיל עבורם. כהורים שאנו כמובן רוצים את הכי טוב עבור ילדינו, שילכו בדרך הישר ולא יסטו מן התלם. אך לא תמיד זהו המצב ויש לדעת איך להתנהל ולהגיב בצורה נכונה ומכילה גם כאשר ילדינו בוחרים בדרך אחרת משלנו. הם תמיד יישארו הילדים שלנו ותמיד נרצה את הכי טוב עבורם, אז איך לעשות את זה בדרך הנכונה?

איך לנהל שיחה פתוחה בנושא –

ראשית כל, זכרו שבכל מצב ודרך עדיין מדובר בילד שלכם, אתם יכולים לכעוס או להתאכזב מהבחירות שלו אבל יש לנהוג כלפיו בכובד הראוי לבן משפחה. תבינו שאם ילדכם פונה אליכם לשיחה בכוונה לשתף את ההתלבטויות והמחשבות שלו לא מדובר במעשה פשוט, תכבדו ותעריכו את הכנות והפתיחות שלו. זה בסדר כמובן לשאול אותו שאלות כגון 'מאיפה הגיעו המחשבות האלו?' ו'האם יש דרך לעזור לך להתמודד עם המצב?'.

נמליץ שלא לנסות לכפות על הילד דרך שהוא כרגע מרגיש שאינה נכונה לו, עדיף להימנע מעימותים כועסים כדי לא לייצר התנגדות אצל הילדים. תנסו לקבל ולתמוך בילדכם גם אם אינכם מסכימים אם הדרך בה בחרו וגם אם הם אינם מוכנים לקבל הכוונה אחרת.
רוב הסיכויים שללא התמיכה והקבלה שלכם דרכו של ילדכם תהיה קשה יותר ואף קיצונית יותר הנובעת גם ממקום של כעס ותסכול. לעומת זאת אם תהיו שם לתמוך, להבין ולחבק אותו בכל מצב, גם אם הדרך בה בחר אינה נראית לכם ראויה ומתאימה תדעו שהוא לא לבדו ואם ירצה לחזור למסלול שבניתם עבורו הוא יוכל.

לכל החלטה שאנו מקבלים לאורך החיים ולכל מעשה שאנו עושם יש השלכות, תנסו להיות ההשלכות החיוביות עבור ילדיכם. תדאגו שהם ידעו שגם אם טעו הם יכולים לחזור הביתה ויקבלו אותם בזרועות פתוחות. ניתוק מהילדים עקב בחירות שונות, יהיו אשר יהיו יכול להיות תהליך קשה וכואב לכל המעורבים ויכול במקרים רבים לפרק ולהרוס את המשפחה.

גם אם הילד בחר שלא ללכת בדרך הוריו אבל זכה לתמיכה וקבלה בדרכו החדשה הוא ילך אולי בדרך שונה אך מתונה ובריאה יותר, כאשר ילד זוכה להתנגדות ומלחמות בתוך המשפחה סביב בחירותיו קיים סיכוי כי הוא יקצין את דרכו מתוך תחושה של מחויבות להוכיח את צדקתו. במצב כזה גם אם הילד יבין שטעה וירצה לתקן את דרכו זה עלול להיות מאוחר מידי והוא עלול להיות אבוד ורחוק מכדי למצוא את דרכו בחזרה.

יהיו הבחירות של הילדים שלנו מה שיהיו, אנחנו כהורים צריכים להיות להם כגב וכמגן, תאהבו ותקבלו אותם בכל דרך שבה ילכו. הם רק יודו ויעריכו אתכם על זה ואתם תזכו בתקשורת ויחסים בריאים ופתוחים מול היקרים לכם מכל.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button