גמילה ממוצץ – תעשו זאת רק ב- 10 צעדים

לכל תינוק מגיעה השלב שהוא חייב לעבור גמילה ממוצץ! על מנת שתוכלי לעשות זאת בקלות הרכבנו הסבר קצר על הדברים שאסור ומותר לעשות:

בעוד המוצץ עשוי ממש להציל אתכם כאשר התינוק שלכם חסר מנוחה וצועק, לפעמים מגיע הזמן שיש לגמול אותו מהמוצץ, בעוד הוא הופך לפחות אפקטיבי ולסוג של מטרד. למרות שהגיל המומלץ לשם גמילה ממוצץ הוא בין שנתיים לבין ארבע שנים, יש ילדים שלוקח להם יותר זמן. באם תמשיכו לקרוא תגלו עוד על גמילה ממוצץ – ואיך תעשו זאת רק ב- 10 צעדים…

כדאי שתבינו למה גמילה ממוצץ הכרחית

ממש כדאי שתבינו למה גמילה ממוצץ הכרחית, בעוד בתום חצי שנה, לילדים שעושים שימוש קבוע במוצץ יש סיכויים רבים יותר לסבול מדלקת תיכונה, וזאת משום שהמציצה מסבה לשינויי לחץ באוזן ועשויה למנוע ניקוז של נוזלים והצטברותם. כמו כן, המוצץ עשוי לתרום לעיוות בדיבור ולעכב התפתחות תקינה של השפתיים ושרירי הלשון. בנוסף לכך, עלולות להיווצר בעיות שיניים, כי עם הגדילה הלסת מתחילה לצמוח מסביב למה שמוחזק בה תדיר. וכיוצא בזאת.

האם אתם מבינים שלא תמיד גמילה ממוצץ מחויבת המציאות?

לעתים המוצץ מסתמן כאפקטיבי בעודו מספק את אינסטינקט היניקה הטבעי של הילד, מסייע לו להירגע לפני השינה, מספק לו הסחת דעת ונוחות מרביים. זאת ועוד, הוכח כי המוצץ מפחית סיכונים של תסמונת מוות פתאומי.

מתי מומלץ להתחיל את הגמילה

מעבר לאפקטיביות שלו עד תום חצי שנה, המוצץ הוא רק הרגל מגונה, ותו לא. הגמילה מומלצת בין חצי שנה לבין שנה. על מנת להימנע מעיכוב בהתפתחות הדיבור של הילד, מומלץ לגמול אותו ממוצץ עד גיל שנה.

ממה יש להימנע בתקופת הגמילה ?

לא רצוי לנקוט בפעולה של גמילה כאשר נחשפים לאירועים מלחיצים, כמו למשל – מעבר לדירה חדשה, כניסה לגן חדש, חופשה משפחתית, הולדת עוד ילד במשפחה, או נסיעה ממושכת.

האם יש להימנע מגמילה ממוצץ בלילה בהתחלה?

בהתחלה כמובן שיש להימנע מן גמילה ממוצץ בשעות הלילה, אשר מסתמנות כהכי קשות, ויש להתחיל שגרת שנת לילה חדשה. במקלחת הדבר יכול להיות מומלץ למדי, לנדנד את הילד לפני שנת הלילה, לשיר לו או לספר לו סיפור שהוא אוהב.

האם יש להחליף מוצץ בתהליך גמילה ממוצץ במשהו אחר?

כאשר חושבים על תהליך הגמילה יש להחליף את המוצץ במשהו אחר, שמכונה בעגה המקצועית חפץ מעבר, שמטרתו לסייע לילד להפיג מתחים, כמו גם להסתגר לאתגרים או למצבים חדשים. חפצי המעבר יכולים לכלול סוג של שמיכה מועדפת, משהו פרוותי או לחלופין צעצוע חדש. מה שחשוב שתמצאו חפץ מעבר שבאופן האופטימלי יעזור לילד להירדם ולהירגע לפני שנת הלילה.

מה יש לבדוק בתהליך של גמילה ממוצץ?

יש לבדוק, בתהליך של הגמילה, אם הילד רעב או אם צריך להחליף לו חיתול. צריך להסיח את הדעת של הילד על ידי כל מיני פעילויות או משחקים, להחזיק לו במשנה ביטחון את היד, לעטוף אותו בחום, או להקריא לו סיפור תוך כדי נדנוד שלו.

האם יש להעסיק את הילד בתהליך הגמילה?

בתהליך של הגמילה תנסו להעסיק את הילד שלכם, באופן הזה שהוא פחות יחשוב על ההרגל המגונה שלו.

האם תהליך הגמילה מלווה בחיזוקים חיוביים?

אכן, תהליך גמילה מלווה בחיזוקים חיוביים, תגרמו לילד שלכם להבין עד כמה הוא נפלא בעוד הוא בוחר להיגמל ממוצץ. תחזקו אותו באמירה שהוא ממש גדול ומסב לכם נחת, תוך כדי מתן של כל מיני פרסים קטנים, שיחזקו אותו באופן חיובי.

האם יש להימנע מהשלילי בתהליך הגמילה?

בתהליך של הגמילה הימנעו מהשלילי, אף פעם אל תעשו שימוש בחיזוקים שליליים, בהענשה או בנזיפה במידה והילד מעד בגמילה מהמוצץ. הדבר נובע מהסיבה שחיזוקים שליליים יוצרים רגרסיה, פחדים, חוסר אמון וסטרס.

 

יעניין אתכם גם – 

חיפה נגד פריז – מסי כיבה את האנרגיות באצטדיון

אילון מאסק מקפיץ את הביטקוין עם הביו שלו בטוויטר

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button