מקצועות מבוקשים לנשים – הכניסה שלך להייטק

מקצועות מבוקשים לנשים בשנים האחרונות נהיה פופולארי וכאשר רוב מקומות העבודה ספגו מכה קשה, ישנם כמה תעשיות שדווקא צמחו וחוו עליות

מקצועות מבוקשים לנשים בשנים האחרונות נהיה פופולארי וכאשר רוב מקומות העבודה ספגו מכה קשה, ישנם כמה תעשיות שדווקא צמחו וחוו עליות של עשרות אחוזים ברווחים (שגם ככה היו גבוהים) אחת התעשיות הללו היא ההייטק. כאשר תעשיה מסוימת חווה צמיחה ברווחים כך גם עולה הביקוש לעובדים נוספים. כמו בכל היצע וביקוש, כמה שהתפקיד יותר מבוקש על ידי התעשיה וההיצע שלו נמוכה המשכורות עולות. אילו תפקידים הכי מבוקשים כיום בשוק? ומה המשכורות הצפויות למועמדים המתאימים? תגלו במאמר הבא. 

עיצוב ואפיון UI\UX  

העולם שלנו נשלט על ידי אתרים ואפליקציות.  כיום אין כמעט בתי עסק אשר אין להם אתר או אפליקציה או את שניהם. למה? במיוחד אחרי השנתיים האחרונות בכל רחבי העולם הבינו שהכול עובר לאונליין ובמוקדם או במאוחר כבר אף אחד לא יחפש עסק במקום אחר חוץ במרחבי האינטרנט. וזה בדיוק למה המשרה הזאת תמיד תישאר רלוונטית ומבוקשת.

מה עושים בתפקיד? בתפקיד זה באחריותכם יהיה להציג את האתר או האפליקציה בצורה המושכת ביותר לעין ולגרום ללקוח הפוטנציאלי להפוך ללקוח חוזר. במסגרת התפקיד אתם תנתחו את הדרך בא עובר הגולש מרגע הכניסה לאתר, ועל פי המידע שצברת לעצב את האתר מבחינה ויזואלית כך שהלקוח הפוטנציאלי ירצה להישאר. כיום חווית הגלישה היא חיונית לכל אתר כך לדוגמא אתר אשר לא רספונסיבי יקודם בצורה משמעותית פחות בגוגל. תפקיד זה קובע במידה רבה את הצלחתו של האתר או האפליקציה ובכך את הצלחתו של העסק כולו.

שכר ממוצע בשוק נכון להיום הוא 13,000 ש"ח.

מנהלי אבטחת מידע (Cyber Security Manager) 

ריבוי אתרי האינטרנט והאפליקציות הגדל משנה לשנה מגיעה ביחד עם הסכנות. מתכנתים אשר לא שמו דגש על אבטחת האתר או חובבנים אשר בנו את אתר האינטרנט נותן מקום לגורמים עוינים למצוא לנצל פרצות אבטחה. כאן מגיעים מנהלי אבטחת מידע – בשנים האחרונות חלה עליה דרסטתית במתקפות על אתרים ישראלים כך לצורך הדוגמא אתר אטרף אשר קודם נסחטו ולאחר מכן מאגרם הודלף ברחבי הרשת וגרם לנזק רב לאלפי משתמשים אשר סכמו על האתר עם המידע הרגיש שלהם. זהו רק אחד מעשרות מיליוני ניסיונות התקפה בשנים האחרונות ולכן ככל שהזמן עובר גם הביקוש למנהלי אבטחת מידע גודל.

מה עושים בתפקיד? תחום זה עשיר ומעניין למי שהשילוב של אבטחה, מחשבים וכסף מאוד קורץ להם. במסגרת התפקיד תצטרכו למצוא פתרונות אבטחה נגד התקפות ותוכנות זדוניות על מחשבי חברות. לחקור פרצות אבטחת מידע בשרתים ומחשבים של לקוחות. תחום זה משלם הרבה מעל הממוצע וניהיה מבוקש יותר ויותר בשל הריבוי של אתרי האינטרנט אשר גם הם חייבים אבטחת מידע. עוד בונוס נוסף הוא שתוכלו להחליט אם לעבוד כעצמאי כיעוץ חיצוני או לעבוד כשכיר במאות חברות אשר מחפשות עוד אנשים להכניס לצוות אבטחת המידע. 

שכר ממוצע בשוק נכון להיום הוא 20,300 ש"ח.

מקצועות מבוקשים לנשים – אנליסט מערכות מידע  (Information System Analytic) 

 ארגונים אשר רוצים להבטיח פעולה מיטבית מסתמכים רבות על טכנולוגיות המידע. לצורך תפעול טכנולוגיות אלו יש צורך באנליסטים מערכות מידע אשר ידעו להשתמש במערכות אלה ולהוציא מהם את המיטב. 

מה עושים בתפקיד? אנליסט מערכות מידע יחקור את מצב הארגון ויתאים את המערכות לצרכים של הארגון. אם אתם בעלי זיקה לטכנולוגיה, חשיבה לוגית וראייה מערכתית זה העבודה בשבילכם.

שכר ממוצע בשוק נכון להיום הוא 15,754 ש"ח

אנליסט (Analytic)

חברות רבות נתקלות במאגרי מידע ענקיים שהם לא יודעים איך לנצל בצורה אופטימלית לצרכי החברה. כאן נכנס לתמונה תפקיד האנליסט אשר לוקח את מאגרי המידע ומנתח את הנתונים, מסדר אותם ומפיק מהם תובנות על פי צרכי העסק ומשפר משמעותית את העבודה השותפת שלהם. 

מה עושים בתפקיד? אנליסט משתמש בביג דאטה של החברה על מנת להפיק ממנה סמארט דטה ובשורה התחתונה להשתמש במידע של הארגון על מנת להוציא ממנו את המיטב בדגש על שיפור הביצועים העסקיים עבור החברה.

שכר ממוצע בשוק נכון להיום הוא 11,387 ש"ח.

מקצועות מבוקשים לנשים – מנהלי קמפיינים\ מומחי שיווק בדיגיטלי

בדומה לאנשי מכירות אנשים שיווק דיגיטלי דרושים תמיד אך ההבדל היחיד הוא שאנשי שיווק דיגיטלי זוכים לביקוש גדול יותר משנה לשנה. ככל שנפתחים יותר עמודי פייסבוק, אתרי אינטרנט, אתרי מסחר וכד' כך גם למומחי שיווק דיגיטלי ומנהלי קמפיינים נהיה יותר עבודה ויותר ביקוש.

מה עושים בתפקיד? מגדילים ראש, נהיים יצירתיים ומחפשים דרכים חדשות לשווק מידי יום. בתחום שיווק הדיגיטלי ישנם תפקידים שונים ומגוונים ומתאימים לאנשים עם דפוסי חשיבה שונים. אוהבים מדיה? מנהל דיגיטלי ורשתות חברתיות זה בשבילכם. מעניין אתכם יותר אתרי מסחר ואינטרנט? תוכלו ללכת על PPC, חשיבה ניתוחית? תוכלו להיות אנליסטים שיווקיים. 

שכר ממוצע בשוק נכון להיום הוא – 13,000 ש"ח.

בהצלחה בלימודים באחד המקצועות המבוקשים לנשים!

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

הצלחה פיננסית איך משיגים אותה ומה יעזור לנו להתקדם

סערה תקשורתית בהופעתו של עומר אדם

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button