רועה כנעני – כלב תוצרת הארץ הכי ישראלי שיש

רועה כנעני או 'כלב כנעני' הוא הכלב הגזעי היחידי שמקורו בארץ ישראל. בואו ללמוד ולגלות כל מה שאפשר על הכלב המדהים והכי ישראלי שאפשר למצוא.

הרועה כנעני או 'כלב כנעני' הוא הכלב הגזעי היחידי שמקורו בארץ ישראל. הוא שייך למשפחת כלבי השפיץ והימצאותו בבר בארץ ישראל ובמזרח התיכון הפכה לנדירה בשנים האחרונות, אך למרות זאת ניתן להבחין בהם מידי פעם באזורים מדבריים יותר ובמדינות ערב השכנות.
הם עברו ביות מתאים על מנת להגן על המאהלים באזור, להיות כלבי עזר לראיית צאן וכדי להפוך לכלב שמירה.

 

רועה כנעני – תכונות אופי:

הכלב הכנעני הוא כלב נאמן מאוד, טריטוריאלי, זריז, חשדן מטבעו ולרוב לא ידידותי במיוחד ולא יאפשר לאדם מלבד בעליו להתקרב אליו או לשטחו, לכן הוא משמש ככלב שמירה מעולה. בגלל שהרועה הכנעני הוא כלב פראי יחסית, הוא עצמאי ואינטליגנט מאוד ועל מנת לאלף אותו יש קודם כל להבין ולקבל את טבעו. בטבע ולרוב גם במצב מבוית יש לו יכולת הישרדות גבוהה מאוד וכאשר הוא תוקף הוא יכול לתקוף במטרה להרוג, למרות זאת הוא לא נוטה לתקוף בלי סיבה.
כיוון שבטבע הם חיות בלהקות הם רואים במשפה שמגדלת אותם להקה מה שעושה אותם מאוד נאמנים אך עשוי להיווצר מצב בו הכלב הכנעני ינסה לתקוף את מי שהוא רואה כ'מנהיג' הלהקה על מנת לתפוס את הנהגת המשפחה, בתהליך הביות והאילוף שלהם יש להבין זאת ולחנך אותם כבר מגיל מאוד צעיר כי אין להם מקום לנסות להנהיג את המשפחה, במילים אחרות ללמד אותם מה המקום שלהם בתוך ה'להקה'.
כיוון שהם חיות פראיות יותר הם יזהו כי הילדים הם החלשים יותר ויש להם נטייה לגונן עליהם בצורה מוגזמת.

רועה כנעני או 'כלב כנעני' הוא הכלב הגזעי היחידי שמקורו בארץ ישראל. בואו ללמוד ולגלות כל מה שאפשר על הכלב המדהים והכי ישראלי שאפשר למצוא.

מבנה פיזי:

הרועה הכנעני הוא כלב בינוני שמגיע עד לגובה של כ50-60 ס"מ ומשקל של 18-25 ק"ג. יש להם פרווה כפולה מה שמאפשר להם לחיות גם בתנאי מזג אוויר קיצוניים, הפרווה מבודדת גם קור וגם את קרינת השמש. הם כלבים שנוטים להיות בריאים מאוד ולא ידוע על בעיות גנטיות העוברות בגזע. ידוע על שני סוגים של כלב כנעני, "טיפוס הקולי" ו"טיפוס הדינגו", הם שונים במראה שלהם אך לשניהם קווים כללים זהים.

לסיכום:

הרועה הכנעני הוא כלב מרתק ומעניין שלצערנו כמעט ונעלם מהנוף הטבעי במדינה. הם הוכרו על ידי ההתאחדות הישראלית בשנת 1963 ובשנת 1966 הוכר גם על ידי הפדרציה הבין לאומית. מדובר בכלב בעל יכולות פיזיות והישרדותיות מרשימות מאוד במיוחד בהתייחס לגודלו ולמבנה גופו. מקווים שעזרנו לכם להכיר קצת יותר את הכלב הכי ישראלי שקיים.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button