עצלנים – החייה הכי משונה ומעניינת בטבע

העצלנים הם אחת החיות המסקנות, המעניינות והחמודות בטבע, אז איך שרד העצלן בטבע .כמעט בלי תנועות ואפס יכולת תגובה? בואו לגלות וללמוד הכול עליו

למרות חוסר הערכה שהעצלנים מקבלים מאתנו מדובר בחייה די מרשימה ומפתיעה, כיוון שהתנועות שלה מאוד איטיות והם מאופייניים בחוסר תגובה ובתגובות איטיות אז מדובר בדבר די מרשים שהם שרדו בטבע.
בואו לקרוא ולגלות קצת יותר על העצלן המצוי ועל איך הוא חי ושורד. 

רקע על העצלנים

העצלנים מזכירים קצת קופים במראה שלהם אף על פי שהם לא. הם מבלים את מרבית זמנם על עצים ונעזרים בטפרים הארוכים שלהם כדי לא ליפול אפילו בשנתם. הם אוכלי כל ויכולים לאכול לטאות קטנות וחרקים אך מרבית התזונה שלהם מבוססת על עלים וצמחים. חוש הראייה והשמיעה מאוד לא מפותח אצלם כיוון שכמעט ולא נמצא בשימוש, הם בקושי זזים ממקומם ומרבית מזונם נמצא בהישג יד, הם מתבססים על חוש המישוש והריח כדי לאתר מקור מזון. צווארם מסוגל להסתובב לזווית מרשימה של 270 מעלות והבעת פניהם נראית להרבה אנשים כמחייכת. עצלן מבוגר יכול להגיע עד לאורך של 50-60 סנטימטרים. בעבר סוג מאבותיו של העצלן היה עצלן ענק מסדרת עצלני הקרקע שנכחדו ויכול היה להגיע עד לגובה של 6 מטרים ולמשקל המטורף של 7 טונות.

למרות העובדה המאוד מרשימה שהם הצליחו לשרוד את כל הקשיים הכלולים בהישרדות שלהם הם עדיין נתפסים בעיניו כחיות מצחיקות ומשונות ובלי ספק לא זוכות לכבוד והערכה להם הם ראויים. העצלנים פעמים רבות מופיעים בסרטי אנימציה שונים כדמות שטותית ומגוחכת בשל תגובותיה האיטיות והבעתה החמודה שתמיד נראית מחויכת.

העצלנים הם אחת החיות המסקנות, המעניינות והחמודות בטבע, אז איך שרד העצלן בטבע .כמעט בלי תנועות ואפס יכולת תגובה? בואו לגלות וללמוד הכול עליו

הם חיים בעיקר בדרום אמריקה ובאזור ברזיל בעיקר, פעמים רבות הוא יבלה את על חייו על אותו העץ ולפעמים אף הצאצאים נשארים לחיות את חייהם על אותו הצד בו חייה אמם. הפעמים היחידיות בהם העצלן ירד מהעץ שלו זה כדי לעשות את צרכיו והוא אף פעם לא יעשה את צרכיו בעודו על העץ.
בגלל שהוא מבלה את רוב זמנו על עצים, גופו מותאם בצורה מעולה לעץ בשילוב עם פרוותו הזהה בצבעים לסביבה והחוסר בתנועות הוא מוסווה בצורה מדהימה מעיני הטורפים. עד היום לא ברור למדענים מדוע הוא יורד מהעץ כיוון שזה הזמן היחידי בו הוא חשוף לסכנה ולטורפים.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button