כלבים מריחים סרטן? האם זה באמת או רק שמועות

כלבים מריחים סרטן? מחקר כלבים מקיף מראה שכלבים מציגים הרבה התנהגויות אינטליגנטיות, ובסוף שאנו לא יודעים עוד הר

כלבים מריחים סרטן? מחקר כלבים מקיף מראה שכלבים מציגים הרבה התנהגויות אינטליגנטיות, ובסוף שאנו לא יודעים עוד הרבה על התכונות של החבר הכי טוב של האדם.

כולנו יודעים שכלבים מריחים סרטן, אך נסתרים בהם עוד תכונות שלא ידענו עליהן. חוקרי אוניברסיטת "אמורי" הצליחו לאמן כלבים לשכב בלי לזוז במכונות MRI. כידוע במכונות MRI אסור לזוז, הן מאוד קלסטרופוביות ומפיקות רעש מלחיץ אפילו לבני אדם, מה שמראה על הקושי ללמד כלבים לא לזוז בהינתן כל כך הרבה הסחות דעת ולחץ שהכלב נתון לו בזמן בדיקה. לאחרונה בוצע מחקר דימות מוחיים בכלבים באוניברסיטה "אמורי" . המחקר כלבים עסק בקשר בין חוש הריח של הכלב להתנהגות חברתית 

הכלבים מריחים את הסרטן

חוש הריח של כלבים נחשב למפותח פי 100 אלף מחוש הריח של בני האדם. מספר מחקרים הראו כי כלבים מסוגלים לזהות סרטן. מחקר מ-2003 העלה כי כלבים מסוגלים לגלות סרטן ריאות וסרטן שד, על ידי הרחה של נשימתו של החולה. ב-2004 הוכח, כי הם מסוגלים לחשוף סרטן בשלפוחית השתן על ידי ריח.

סיפור שקרה לאישה והכלב שלה עזר להציל אותה:

"במהלך החלמתי, הוא היה כל הזמן בסביבה וזה הסיח את דעתי. הוא היה יושב לצדי ומביט בי בעיניו החומות והגדולות, מלאות האהבה", סיפרה והוסיפה: "עכשיו כשאני בריאה, זה אפילו משמעותי יותר שאנשים ישמעו את הסיפור שלנו ושטרוי יקבל את ההכרה בכך שהוא כלב מדהים ומציל חיים. אנחנו כל כך גאים בו".
כשטרוי חזר ורחרח את חזה של בעליו, הוא גרם לתגובה אלרגית קלה בעורה. רק כשגירדה את הפריחה המציקה, חשה לפתע בגוש שבשד שלה, שהיה בגודל של 3 ס"מ. 
חוש הריח של כלבים נחשב למפותח פי 100 אלף מחוש הריח של בני האדם. מספר מחקרים הראו כי כלבים מסוגלים להבחין בסרטן. מחקרים מ-2003 העלו כי כלבים מסוגלים לגלות סרטן ריאות וסרטן שד, על ידי הרחה של נשימתו של החולה. ב-2004 הוכח, כי הם מסוגלים לחשוף סרטן בשלפוחית השתן על ידי הרחת בדיקות שתן נגועות. 
בינואר 2011, נחשף מחקר מקיף במרכזו אומן כלב מסוג גולדן רטריבר לזהות סרטן הכלב הצליח לזהות סרטן במעי הגז ב-91% מהמקרים בהם הריח את נשימתם של החולים, וב-97% מהמקרים בהם הריח את צואתם. 
 לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button