חיות מוזרות | 5 הטורפים המוזרים ביותר הקיימים בטבע

החיות המוזרות ביותר, עם שיטות הצייד שלא נראו כמותם מעולם, 5 הטורפים המוזרים ביותר מכל חלקי העולם שלא ישאירו אתכם אדישים. בואו לגלות מי הם

כדור הארץ שלנו בנוי מחיות מוזרות, חלקם יתגלו ונחקרו, אך ישנו מספר לא מבוטל של בעלי חיים שטרם יתגלו, בעיקר בקרקעית האוקיינוס ומקומות הפחות נגישים לאדם. בעלי החיים שאנו מוצאים במרבית המקרים משאירים אותנו פעורי פה ומבולבלים, כמו חמשת הטורפים המוזרים הללו: 

חיות מוזרות- תולעת הקטיפה

   תולעת הקטיפה הינה יצור קטן חסר חוליות שחי במרכז/דרום אמריקה ובחלק מאסיה ואוסטרליה, יצור קטן שהמין הכי גדול במשפחתה מגיע ל20 ס"מ כאשר מספר הרגלים משתנה בין מין למין. בחלק הראש השלישי מימין ומשמאל לפה יש שני פתחים שבתוכם נמצאות זוג בלוטות גדולות של "סליים" שמייצרות סוג של "סליים" חלבי ודביק שמשמש לתפיסה וריתוק של הטרף ובנוסף להגנה.

נחש הזרועות

 לחיות המוזרות נכנס לרשימה נחש הזרועות, נחש תת ארסי והמין היחידי בסוגו. הנחש מקומי לדרום מזרח אסיה והזרועות בקצה אפו הן תכונה ייחודית לו בקרב נחשים, גודלו בין 50-90 ס"מ הם נמצאים בטבע בשתי תצורות צבעים מפוספס או מנוקד כששניהם נעים בגוונים בין אפור כרהה או חום לצהבהב. הוא חי את חייו במים עכורים ואינו מהווה סכנה לאדם בשל היותו בעל שיני ארס אחוריות וכי הארס שלו מותאם לדגים שמהם ניזון, כאשר הוא צולל למשך חצי שעה כל פעם מבלי לעלות לנשום. לנחש  שיטת ציד ייחודית בה לנחש אפילו מיוחסות תכונות של "מגדת עתידות". נחש הזרועות מייצר צורה של האות ג'יי באמצעות החלק העליון של גופו ומבסס את עמדת התקיפה, ברגע שדג מתקרב לנחש הוא מבצע תנועה באמצעות הגוף כדי לגרום לדג להיכנס לשטח התקיפה שלו ותופס אותו כאילו ידע לאן הדג ילך. הנה סרטון שצולם במהירויות שונות להמחיש את פעולת הנחש.

חיות מוזרות – הסטרומבוס האפריקאי

מעבר לכך שמדובר בשיטות ציד המוזרות ביותר של בעלי חיים, מדובר כאן בחילזון שלמראית העין נראה לא מזיק בכלל למרות שההפך המוחלט הוא הנכון, הסטרומבוס האפריקאי הוא עוד דוגמא לחיות מוזרות הנמצאות בטבע, החילזון משתייך למשפחת החרוטיים, קונכית חילזון בוגר מגיעה למידות של בין 35-88 מ"מ בצבעים של בין כתום לחום שוקולד מכוסה בנקודות לבנות קטנות ובנוסף שכבה נוספת של משולשים לבנים. לחילזון שן מהונדסת לצלצל שמכיל ארס חזק מאוד לתפיסה מידית של דגים מעבר לכך הסטרומבוס בולע את הטרף בשלמותו דרך הפה שנפתח גם לגודל לא יאמן, את פעולת הסטרומבוס ניתן לראות בסרטון הבא.

התריסנית החשמלית

התריסנית החשמלית שייך לדגי הסחוס יש 69 מינים ב4 משפחות. מדובר בדג שמשתמש בחשמל כן כן חשמל כדי לנטרל את טרפו או כדי להגן על עצמו. התריסנית מייצרת את החשמל בשני איברים מצידי ראשה שמייצרים בין 8-220 וולט, וממוקמים בין מעבר הזרם בחלק העליון לתחתון של הגוף. איברי יצירת החשמל נשלטים ע"י 4 עצבים מרכזיים מכל אונה חשמלית (נקראת כך בשל היותה במוח אך צבעה שונה) העצבים הראשיים מסתעפים כענפים לחלק התחתון של פלטות ייצור החשמל שמורכבות מעמודות משושות במבנה של כוורת שכל עמודה מכילה בין 140 לחצי מליון פלטות ג'לטינוס.

חיות המוזרות- הזיקית

הזיקית היא זוחל יחסית איטי וביישן, הן מגיעות בהמון מינים מגוונים כאשר יותר ממחצית מזיקיות העולם ממוקמות במדגסקר. הזיקיות הן חיות מוזרות ומיוחדות, בעלות יכולת לשנות את צבעם בהתאם למצב רוחם  יותר מאשר להסוואתם. לזיקית ישנם 5 אצבעות בכל רגל, כאשר מקדימה שתי אצבעות חיצוניות ושלוש פנימיות ומאחורה להפך. הזיקית יכולה להחליף צבעים בשל שתי שכבות עור, הראשונה מכילה פיגמנטים ותאים שנקראים כרומטפורות, אלה מתרחבים ומתכווצים בהתאם למה שהזיקית רוצה להציג, בנוסף לשכבה תחתית נוספת שתפקידה לשלוט בכמות המלאנין, מה שיוצר שתי שכבות עור שיכולות באופן תיאורטי להציג את כל הצבעים האפשריים. מעבר לכך אנחנו כאן כדי לדון בשיטות ציד המוזרות והמיוחדות, ובעניין הזה הזיקית במקומות המובילים בעולם. לזיקית לשון שרירית עם קצה בעל שכבה רירית דביקה, הזיקית מכווצת אותה בפיה ויורה למרחק של כמעט פי 2 מאורך גופה לעבר המטרה.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button