עיצוב גינה קטנה- הטיפים שיעזרו לכם לשדרג את הגינה הפרטית

חצר מסודרת או גינה יפה משדרגים משמעותית את האופי והאווירה של הבית. בואו לקבל טיפים לשדרוג ועיצוב גינה קטנה או גדולה העיקר שתהיה מסודרת

כאשר יש לכם חצר או גינה גדולה בבית יש לכם יותר שטח לעבוד ולהשתמש בו, לעיתים דווקא הגינות הקטנות קשות יותר לעיצוב כיוון שיש שימושים שאתם רוצים לחצר אך אין מספיק צקום לכל. בואו לקבל כמה טיפים לעיצוב גינה קטנה שיעשו לכם סדר וימקדו אתכם איך להתחיל את המשימה. 

עיצוב גינה קטנה: 5 טיפים שיעזרו לכם לנצל נכון את השטח ולהגיע לתוצאה הרצויה

1. קביעת תקציב ייעודי מסודר

עוד לפני שמתחילים להתלבט בין דשא לריצוף או דק מעץ יש לחשב כמה יש ביכולתכם להשקיע בעיצוב בגינה ולפעול אך ורק לפי זה. חשוב לבחור תקציב פרקטי ואם אין ביכולתכם להשקיע כעת בעיצוב מלא עדיף שתפתחו חיסכון ייעודי עבור הגינה כדי שלא יצא מצב שתעצבו בחלקים מה שיפגע בתכנון ובעיצוב המלא. כאשר יש לכם סכום הגיוני לעבודה על הגינה (לא צריך סכום גבוהה, אפשר לערוך סקר שוק לממוצע מחירים ולפעול בהתאם לכך). במידה ובחרתם כן לעצב בחלקים תעשו חלוקת תקציב לפי סדר עדיפויות- כמה אתם רוצים להשקיע בפרגולה\ גגון, כמה בדשא\ דק\ ריצוף, כמה אתם מוכנים להשקיע בפינת ישיבה וריהוט כללי וכו'. 

2. מיקוד מטרה וחלוקת השטח לפי אזורים 

תחשבו לאיזה מטרה אתם רוצים להשתמש בגינה,  האם אתם אוהבים לארח הרבה? או מעדיפים פינה אינטימית יותר או אזור משחק לילדים, גינת ירק וכו'. תחלקו את השטח לפי אזורים ייעודיים ככה שיהיה לכם יותר נוח לבחור ריהוט מתאים ולא יוצר מצב של חוסר איזון. 

3. פינת ישיבה נוחה ופרקטית היא חובה לעיצוב גינה קטנה

אחד הדברים הכי חשובים שכל גינה או חצר זה פינת ישיבה נוחה ומתאימה. גם פה תתאימו את פינת הישיבה לצרכים שלכם ולגודל המשפחה. עדיף שתבחרו בפינת ישיבה העשויה מחומרים עמידים שלא נהרסים מנזקי מזג אוויר השונים. 

4. עיצוב גינה קטנה- איך לשדרג כל אזור 

כל אזור ייעודי ניתן לשדרג ולעצב בהתאם לצרכים שהוא עונה עליהם, בין עם מדובר בעציצים יפים, פרחים, עץ פרי קטן, תאורה מתאימה או אפילו ברכת דגים קטנה. כאשר הפן העיצובי נכנס לפעולה השמיים הם הגבול, ניתן לבחור בגוף תאורה גדול ומרכזי או במנורות קטנות ונעימות, אפשר גם לקשט ולהוסיף עששיות יפות וכו'. תדאגו שהקו העיצובי של הגינה נשאר סימטרי ומתאים אך לדוגמא, באזור המיועד למשחק עבור הילדים פחות מומלץ להשתמש בגופי תאורה נמוכים או צמחייה חייה. 

5. התאמה לתנאי מזג אוויר ואזור מחייה

אם אתם גרים באזור שבחורף מאופיין בגשמים כבדים פחות מומלץ לבנות פרגולה מעץ או להשתמש בריהוט שיכול להיפגע (גם אם יש כיסוי לגשם עץ עדיין יכול להיפגע ולהיהרס), כדאי לבחור במוצרים העשויים מחומרים עמידים וחזקים ולהתאים את העיצוב לסידור החצר לאזור בו אתם חיים. תיקחו בחשבון את כל הפרמטרים המשתנים בים אזורי המחייה- תנאי מזג אוויר, שכנים, הפרדה, בעלי חיים וכו'. אתם לא רוצים להשקיע בגינה יפיפייה ומעוצבת רק כדי שיכנס לכם שועל בלילה ויהרוס הכול לכן באזורים הקרובים לאזורי מחייה של בעלי חיים מומלץ להשקיע במיוחד בגדר ובבידוד החצר. 

לסיכום:

כמו בכל תחום גם פה יש המון עניין של טעם אישי והעדפות לפי אופי הבית, אופי המשפחה והצרכים להם משמשת החצר. תנסו לקחת את כל המשתנים בחשבון לפני שתוציאו אלפי שקלים על עיצוב ותכנון החצר. חצר מסודרת ויפה יכולה לתרום המון לעיצוב הבית ולהוסיף לחוויה המשפחתית שלכם, אך חצר מוזנחת יכולה גם בקלות להרוס הכול ולא משנה כמה הבית מעוצב ולכן אין לזלזל גם בחלקים החיצוניים של הבית. 

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button