סטיבן הוקינג | אסור לפרסם את מיקומנו לחייזרים

סטיבן הוקינג  נולד ב-8 בינואר 1942 באוקספורד. אביו פרנק היה מומחה למחלות טרופיות, ואמו איזובל הייתה אחת הנשים הראשונות שהתקבלו ללימודים

סטיבן הוקינג  נולד ב-8 בינואר 1942 באוקספורד. אביו פרנק היה מומחה למחלות טרופיות, ואימו איזבל הייתה אחת הנשים הראשונות שהתקבלו ללימודים באוקספורד אחריו נולדו להם שתי בנות ובהמשך הם אימצו בן נוסף.

אביו של הוקינג ייעד אותו ללימודי רפואה, אך סטיבן הצעיר התעניין בעיקר בשמיים ובכוכבים הוא גם היה ילד פעיל מאוד, שאהב לטפס, לרקוד ולעסוק בספורט. אף על פי שהיה ברור שהוא נער חכם מאוד, הוא לא הצליח במיוחד בלימודים והתעניין בדברים אחרים, כמו ייצור זיקוקים, בניית דגמי מטוסים והמצאת משחקי לוח.

בהדרכת המורה למתמטיקה, בנו הוקינג וכמה מחבריו מחשב פשוט מרכיבים אלקטרוניים משומשים של מחשבים ומכשירים אחרים.

לקראת סיום התיכון שיפר הוקינג מאוד את הישגיו, ואף סיים את הלימודים בגיל 17 הוא רצה ללמוד מתמטיקה באוניברסיטה אבל אביו לחץ שילמד גם הוא באוקספורד שם לא היה תואר ראשון במתמטיקה לכן הוא פנה ללימודי פיזיקה וקוסמולוגיה ב-1962 סיים בהצטיינות את לימודיו והמשיך לדוקטורט באוניברסיטת קיימברידג'.

האזהרות של סטיבן הוקינג – 

סטיבן הוקינג נותן אזהרות ברורות לגבי חשיפת המיקום של כדור הארץ אך המעדנים מתעלמים ממנו לחלוטין סטיבן אומר "מפגש של בני אדם עם הציוויליזציה מתקדמת יכול להיות כמו האינדיאנים פגשו את קולומבוס זה לא נגמר טוב כל כך".

המדענים הוציאו הודעת רדיו שהייתה אמורה להיות משודרת לחלל העמוק ובהודעה הזאת הם כעקרון חושפים את מיקומו של כדור הארץ (כאילו החייזרים לא יודעים את המיקום נו באמת) כל זה מתוך תקווה שההודעה תתקבל ותובן על ידי החייזרים. ההודעה הזאת היא גרסה של הודעת ארסיבו המפורסמת ששודרה ב1974 שהייתה לה אותה מטרה לדבר עם חייזרים.

היא שודרה מטלסקופ הרדיו ארסיבו שבפורטו ריקו וזה כלל מסר שארך כ3 דקות ההודעה הייתה מסודרת ב73 שורות על כ23 עמודות שמתוכם מספרים הם הראשונים וזה הועבר בקוד בינארי ואפסים ולאחר שזה פוענח המסר בעצם שהועבר יצר סוג של גרפיקה שמורכבת מדמות של אדם ומסרים שמסבירים את גבוה האדם הממוצע ואת גודל האוכלוסייה בכדור הארץ אפילו קיימת תצוגה גרפית של מערכת השמש מספרים מ1 עד 10 מה מרכיב את הDNA נוסחאות שונות של סוכרים המסר הזה נשלח לכיוון הכוכב צביר שנמצא במרחק של כ23 אלף שנות אור מכאן והוא צפוי להגיע לשם רק בעוד 25 אלף שנה.

רוב הסיכויים שכוכבי במערכת כולה כבר לא יהיו בדיוק באותם מקומות בשנות ה90 פורסם שהמטרה של ההודעה הייתה לא ביצירת קשר עם חוצנים או חיים זרים אלה פשוט לבדוק את הציוד החדש שהתפתח בשנים ההם. 

כיום המדענים עיצבו את ההודעה בצורה קצת שונה מאז שנות ה90 ושיפרו את המסר ההודעה נקראת Beacon in the Galaxy (BITG) ההודעה בעצם מכילה יותר מידע על מתמטיקה ומדעים בסיסים מאשר מסר כלשהו על האנושות. התקווה כאן היא שמושגים האלה יבנו באופן אוניברסלי ובסיסי על ידי הצורות חיים מהתקווה שיש להם תבונה דומה לשל בני אדם. 

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

אהבה | זוגיות זאת עבודה לפניכם כמה דרכים לזוגיות בריאה

טינדר – הסודות שאתם חייבים להכיר בשביל לקבל מאצ’

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button