חרטה על לילה סוער? כנראה שתרגישו הרבה יותר מזה

מכירים את זה שאתם קמים אחרי לילה של סטוץ מסעיר ומציפות אתכם רגשות חרטה על המעשה ? מסתבר שזה לא ממש עוזר לכם

מכירים את זה שאתם קמים אחרי לילה של סטוץ מסעיר ומציפות אתכם רגשות חרטה על המעשה ? מסתבר שזה לא ממש עוזר לכם, לפי מחקר שנעשה זה שהתחרטתם על הסטוץ של אתמול בלילה לא ממש הולך לשנות את ההתנהגות העתידית שלכם בנושא ויש גם הבדלים בין גבר לאישה.

סטוץ אמנם מאפשר לנו לממש את הצורך והיצר המיני שלנו כאן ועכשיו וללא צורך לחשוב על התחייבות ארוכת טווח שאנחנו לא מעוניינים בה, לפחות לא בזמן הקרוב ולמי שזה מתאים בהסכמה הדדית אז הרוויח. אבל אפילו עם כל ההסכמה והרצון להשאיר את זה ככה אנחנו ממש בטוחים שעברה בכם תחושת חרטה לפחות פעם אחת בחיים.

יש אנשים שממש יכולים לקבל השפעה נפשית חריפה כתוצאה מכך.
ויש כאלה שיבטיחו לעצמם שלא ייעשו זאת שוב לעולם, אבל לפי המחקר שנערך חושף שהסבירות לזה היא לא כזו גבוהה ולמעשה גם אם הרגשתם תחושת חרטה היא לא באמת משפיעה בשום אופן על ההתנהגות העתידית שלכם.

המשתתפים באותו המחקר שנערך בטווח גילאים של 18-30 היו צריכים לענות של שאלון בנושא מין מזדמן ולאחר כמה חודשים התבקשו שוב לענות על השאלון, בכל פעם שענו על השאלון ביקשו מהם לתאר את הרגשות לאחר לילה של מין מזדמן וויתור על לילה של מין מזדמן, בנוסף לכך התבקשו גם לתאר כל תחושה נוספת שעלתה בהם כמו: גועל, שכרות חושים יוזמה ושביעות רצון.

מהממצאים שפורסמו בעקבות המחקר עלה כי שבעצם החרטה על המעשה לא שינתה שום דבר בהתנהגות שלהם בהקשר של מין מזדמן ואפילו אלו שהתחרטו על המעשה לא הפחיתו את הפעילות המינית שלהם שכמובן הכוונה פה היא שמספר הסטוצים שלהם לא עלה ולא ירד בשל החרטה.
תוצאות המחקר מצאו גם הבדלים מעניינים בין נשים לגברים למשל נשים הרבה יותר מביעות חרטה על מעשה של מין מזדמן ואצל גברים ההפך הם מביעים חרטה על כך שוויתרו על מין מזדמן בעיקר כי סירבו או כי לא ייזמו מעצמם ופספסו את ההזדמנות בעצם.

למה אנחנו בעצם מרגישים רגשות חרטה ?

אז אנחנו בטוחים שאתם יושבים וקוראים את כל מה שעלה מן המחקר ועולה בכם השאלה אבל למה אנחנו בעצם מתחרטים? הרי אין שום השפעה התנהגותית על ההרגשות והתחושות שלנו בשל כך אז מה בעצם הפואנטה של תחושת החרטה פה ואיך היא מועילה לנו בעצם?
באופן כללי בחיים עצמם תחושת החרטה באה ללמד אותנו משהו ולעזור לנו להבין וללמוד מהטעויות שלנו אבל בראש ובראשונה לעזור לנו להכיר את עצמנו יותר טוב ולהבין יותר לעומק מה טוב לנו ומה לא טוב לנו.

בפעמים הבאות שתעלה בכם תחושת חרטה נסו לשאול את עצמכם מאיפה היא נובעת למה דווקא בזה הרגע זה עלה בין אם זה קורה לאחר מעשה שעשיתם או להפך שלא עשיתם.
השאלה החשובה והמרכזית היא לשאול את עצמכם למה בעצם עשיתם או לא עשיתם את מה שאתם מתחרטים עליו כרגע.

אם רוב ההחלטות שלכם בחיים מושפעות מ"לחץ חברתי" מה שנקרא או השפעה סביבתית כלשהי אחרת נמליץ לכם לשנות את האופן שבו את לוקחים החלטות בחייכם.
תמיד עדיף להבין מה אנחנו רוצים מעצמנו ולא מה הסביבה רוצה שנחליט כמובן שזה אחלה לגמרי להתייעץ עם אנשים שקרובים אלינו אבל אם אנחנו בתוכנו מרגישים שמה שהם חושבים לא נכון לנו עדיף שנחשוב פעם נוספת לפני ההחלטה הסופית שלנו באותו עניין וכך הסיכוי להתחרט על זה בסוף יפחת משמעותית.

בגידות? כדאי לכם לחשוב פעמיים אחרי שתשמעו מה קרה לבחור הזה
תעשו לנו ולעצמכם טובה תפסיקו להיות כל כך קשים עם עצמכם זה עלול לגרור הרבה השפעות נפשיות קשות בנוסף לכל התחושות השליליות שזה מכניס בנו פשוט נסו לזרום עם התחושות שלכם ולא לשקוע בתחושת השליליות של החרטה ההפך נסו לצמוח ממנה וללמוד איך להיות טובים יותר בשביל עצמכם בפעמים הבאות שתצטרכו לקחת החלטות.

 

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

צעצועים לילדים | רשימה של 7 הצעצועים המסוכנים והאסורים ביותר בעולם.

קעקועים קטנים – מאגר של רעיונות לקעקוע הראשון שלך

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button