כאב דקירה במפשעה – מתי זה מסוכן

כאבים זה אף פעם לא דבר נעים, אך במיוחד כאשר הם נמצאים במקומות שתמיד בתזוזה. מתי כאב דקירה במפשעה יכול לסכן אתכם ומצריך בדיקה רפואית:

כאב דקירה במפשעה נחשב לתופעה מאוד רווחת ושכיחה, כאשר בעיקרון הוא מהווה חוסר נוחות, בעוד החלק הפנימי של הבטן ושל הירך העליונה כעין מתאחדים לכדי מקשה אחת. הדבר שונה לכאבים שחווים מכאבי אשכים, למרות שלעתים קרובות הכאב עשוי להתפשט לסביבה הקרובה של המפשעה. אנו בטוחים כי "ידכם בכל, ובכל ידכם", בכל זאת, תמיד זה נכון לקרוא דברים חדשים, ולהרחיב את תחומי העניין, ולכן טוב תעשו באם תקראו את המאמר הזה למן ראשיתו ועד ולתומו, וכך תגלו ידע רב אודות כאב דקירה במפשעה – מתי זה מסוכן?

מה יכול לגרום לכאב דקירה במפשעה?

בדרך כלל, כאב דקירה במפשעה הינו כתוצאה של מתיחת גיד, שריר או רוצה, שתוקף המון גברים שעוסקים בפעילות גופנית על בסיס קבוע. כאבים אלו עלולים להופיע עם חלוף הזמן או לאלתר. התרחישים אשר עשויים לגרום לכאבים של דקירה במפשעה הם למשל – בקע מפשעתי, אשר עשוי לקרות כשלולאה או כששומן של המעי ידחפו דרך נקודה חלשה בשרירי הבטן התחתונה.

שמא תבחינו בבליטה במפשעה או בשק האשכים. בשיעור של עשרים וחמישה אחוזים מכלל הגברים יפתחו כאבים של דקירה במפשעה בשלב כזה או אחר במהלך החיים שלהם. במידה והשומן או המעי נתקעים בתוך הדופן של שריר הבטן, אספקת הדם שלו עשויה להיפסק, מה שמכונה בעגה הרפואית – בקע חנוק.

התסמינים של כאבי דקירה במפשעה עשויים לכלול כלהלן –

 1. חום, בחילות, או הקאות.
 2. אדמומיות או כאב פתאומי בסמוך לבליטה.
 3. קשה לעשות יציאות או יותר מדי גזים.

חייבים לקבל טיפול דחוף במידה ואתם חווים את אחד מן התסמינים שהובאו לעיל. בקע חנוק הוא מצב חירום שממש מסכן חיים.

מתי כאב דקירה במפשעה מסוכן, שחייבים להגיע לרופא?

כאב דקירה במפשעה נחשב למסוכן, ומחייב להגיע דחוף לרופא המטפל, במקרים הבאים –

 1. כאבים באשכים פתאומיים או חזקים למדי.
 2. כאבים אשר מקרינים על החזה, על הגב, ועל הבטן.
 3. חוסר נוחות במקביל לבחילות, לחום, או לצמרמורות.
 4. נוכחות של דם בשתן.
 5. הכאבים במפשעה חמורים ביותר, או שאינם משתפרים תוך מספר ימים.
 6. כאבים בצד אשר עוברים לתוך המפשעה ולתוך האשך.
 7. קיימת נפיחות או גוש מסביב לאשך או באשך עצמו.

במידה ואתם חווים כאבים של דקירה במפשעה, שמסכנים חיים, הרופא שלכם יקפיד לשאול אתכם את השאלות שלהלן –

 1. מתי הכאבים במפשעה התחילו?
 2. איזה פעילויות הנכם מבצעים על בסיס קבוע?
 3. מה משפר או מחמיר את הכאבים במפשעה שלכם?

איך מטפלים בכאבי מפשעה?

יש כל מיני טיפולים אשר כאב דקירה במפשעה מצריך, כמו למשל –

 1. במידה ואתם סובלים ממצב רפואי אחר שגורם לכאב במפשעה, הרופא שלכם יטפל בזה קודם כל בעזרת תרופות, הליך כירורגי, או שניהם גם יחד.
 2. במידה וכאבי הדקירה נובעים מסטרס, הרופא שלכם בוודאי ימליץ ​​על פיזיותרפיסט. הוא עשוי לסייע לכם לבצע סינרגיה של תרגילי חיזוק וכן של תרגילי מתיחה, ואף לעטוף את אזור המפשעה ביחד עם בגדי דחיסה או אתלטיים, וזאת על מנת להקל על הנפיחות. יש מצבים, שבהם הפיזיותרפיסט אף עשוי ללמד אתכם כיצד לעטוף את אזור המפשעה שלכם בעצמכם.
 3. אפשר לטפל בכאב דקירה במפשעה באמצעות משככי כאבים בלי מרשם, לרבות – איבופרופן או אצטמינופן, אשר עשויים להקל על עוצמת הכאבים
 4. תשהו כל מיני פעילויות אתלטיות שהנכם רגילים לעשות כדרך קבע, על מנת לתת למפשעה הזדמנות להחלים. בשביל המון בני אדם שסובלים מכאבי דקירה במפשעה, מנוחה הינה הדבר החשוב והכי נוח שהם מסוגלים לעשות לשם הקלה בכאבים הללו.
 5. כדאי שתשימו קרח במקומות שבהם הנכם מרגישים כאבי דקירות במפשעה בעזרת שקית קרח עטופה בבד או שקית אפונה קפואה. כדאי שתבצעו זאת עשרים דקות עד כחצי שעה מספר פעמים מדי במהלך מספר ימים, או עד שהנפיחות יורדת.

יעניין אתכם גם – 

מדריך השלם להתקנת Hotjar בחנויות שופיפיי

קורסים אונליין | כל הכלים לרכישת מקצוע ולימודים אונליין מהספה בבית

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button