סיפורי דיסני האמיתיים | אוסף הסיפורים המקוריים של דיסני

סיפורי דיסני האמיתיים הם לגמרי הפוכים ממה שהכרנו עד היום והרבה הרבה יותר אכזריים הרי כולנו גדלנו על סיפורי דיסני

סיפורי דיסני האמיתיים הם לגמרי הפוכים ממה שהכרנו עד היום והרבה הרבה יותר אכזריים הרי כולנו גדלנו על סיפורי דיסני, הדמויות האהובות, הסוף הטוב והמרגיע, אבל הסיפורים האלה מאוד שונים מהסיפור האמיתי מאחורי העלילה הכול כך שמחה.

בסיפורי דיסני האמיתיים הסוף לא תמיד שמח והעלילות לעיטים אפלות ועלולות לגמרי להרוס לנו את הילדות מה בעצם קרה בדרך אתם שואלים את עצמכם? לא כל כך ברור למה דיסני בחרה להגיש לנו ילדות בתוך צמר גפן ורוד .

דיסני פשוט החליטו להשמיט פרטים קשים ואכזריים מהעלילה המתוקה ואולי בכך הצליחו להציל נפשות רבות של ילדים שצפו בסרטים האלה, למרות שמצד שני תמיד עדיף לדעת איך העולם נראה באמת אז תחליטו בעצמכם אם אתם מעדיפים את גרסת המקור או הגרסה שדיסני בחרה להציג לנו.

סיפורי דיסני האמיתיים | סינדרלה:

 בסיפור דיסני האמיתי של האחים גרים, אחת מאחיותיה הרעות של סינדרלה חותכת לה את האצבע ואחות נוספת את העקב של כף הרגל שלה כדי שהיא לא תוכל להשחיל את כף רגלה לתוך נעל הזכוכית, ממש מקסימות אה? בסוף הנסיך יעודכן שקיימת טיפת דם על נעל הזכוכית ובכך ידע שזה שייך לסינדרלה. 

בגרסה המקורית לאחר שאחיותיה של סינדרלה הגיעו להבנה שכדאי להן להשלים איתה ושתהפוך למלכה הן מופיעות בנשף החגיגי ועוקרות לה את העיניים מהמקום, איזו נקמה נהדרת! סיפורי דיסני האמיתיים נוטים להיות אכזריים במיוחד לעומת הגרסה הנחמדה ששידרו לנו בילדות.

 סינדרלה שותלת עץ קטן ליד הקבר של אימא שלה והולכת להתפלל אליו כל יום כך היא בעצם הצליחה למצוא את שמלת הנשף שתלבש מתחת לבגדיה בכל יום (ולא רק אחת כמו בסיפור של דיסני) גם בגרסה המקורית בעלי חיים עוזרים לה אך במקום עכברים אלה היו ציפורים.

 סינדרלה לא סתם איבדה את הנעל שלה, בסוף הנשף הנסיך שם דבק במיוחד על המדרגות כדי שהנעל שלה תתקע, מה שהיה אמור לעזור לו באיתור עקבותיה, כך שאת הנעל היא איבדה לא במקרה בסיפורי דיסני האמיתיים, לסינדרלה כלל לא הייתה סנדקית.

היפה והחיה:

אז דווקא העלילה הזאת של דיסני הציגה לנו סיפור דיי מדויק למעט כמה פרטים קטנים ולא קריטיים כמו זה שאבא של בל היה אדם מאוד עשיר ושקע לחובות ענקיים. בכל זאת, כן יש פה פרט אחד גדול שהורידו מהעלילה בסיפורי דיסני האמיתיים לנסיכה בל יש 2 אחיות מרושעות.

החיה נותן לבל אישור לחזור לבית שלה אבל לשבוע בלבד, אחיותיה הרעות מקנאות בחייה המדהימים של בל ויוצאות במסע לשכנע את בל להישאר בבית יותר מרק שבוע אחד, מתוך תקווה גדולה שהחיה יתעצבן מאוד על בל ויחליט לאכול אותה בחיים כשתחזור לביתו.

סיפורי דיסני האמיתיים | פינוקיו

סיפור פינוקיו מגיע במקור מקלאסיקה איטלקית משנת 1883 בסרט של דיסני הוא שובב לא קטן, אבל זה עוד כלום לעומת הגרסה מסיפורי דיסני האמיתיים.
בספר הוא מחליט לברוח בשנייה הראשונה שבה הוא לומד ללכת, המשטרה מוצאת אותו ומכניסה את ג’פטו לכלא כי היא חושבת שהוא התעלל בפינוקיו. פינוקיו חוזר הביתה רק כדי להרוג צרצר שניסה להזהיר אותו מסכנות.

ג’פטו משוחרר מתא הכליאה ומתעקש על כך שפינוקיו ילך ללמוד, אבל הוא מחליט למרוד מוכר את כל ספרי הלימוד שלו כדי ללכת לתיאטרון הגדול.
בדרך הוא נתקל בחתול ושועל אשר גונבים ממנו את כספו ומנסים לתלות אותו אך ללא הצלחה, בסופו של דבר הוא הופך לילד "אמיתי". מעניין למה השמיטו את הקטע שניסו לתלות אותו. זה גם אחד מהדברים שלצערנו קורים בחיים.

היפיפייה הנרדמת:

בסיפורי דיסני האמיתיים מסופר על מלך משוטט שדופק על דלת הטירה, כשאף אחד לא פותח לו הוא מחליט לטפס בסולם ולהיכנס דרך החלון, שם הוא מוצא את הנסיכה מנסה לקרוא לה אבל היא לא מגיבה ואז הבין שהיא מחוסרת הכרה ולכן לא מתעוררת פה מגיע הטוויסט בעלילה, הוא מחליט להרים אותה, לוקח אותה לחדר ואונס אותה, ואז פשוט הולך.

היא מתעוררת לאחר שילדה תאומים כשאחד מהם מוצץ חלק מהאצבע שלה.
המלך מחליט לחזור והם מתאהבים עם כל זה שהוא אנס אותה .
אבל הבעיה היא אחרת, המלך נשוי לאישה אחרת.
אשתו מגלה על קיומה של הנסיכה ולא רק שהיא רוצה שייהרגו את התאומים, יבשלו ויאכלו אותם, היא גם רוצה להרוג את הנסיכה, מקסימה נכון? המזימה שלה נכשלת והנסיכה והמלך ממשיכים לחיות בעושר ואושר.

סיפורי דיסני האמיתיים | רפונזל:

במקור רפונזל שוכבת עם הנסיך לפני שהם בורחים והרשעים מגלים את זה הם גוזרים לה את השיער המפואר שלה ומשליכים אותה בחיק הטבע הנסיך מחפש אותה ובדרך מנסים לבלבל אותו בזכות שיערה הארוך ומספרים לו שלעולם לא יצליח למצוא אותה, הוא מחליט לקפוץ מהחלון מייאוש ועיניו נדקרות על ידי קוצים חדים, בסוף הוא מוצא אותה לאחר ששמע את קולה, הדמעות שלה מחזירות אליו את הראייה שלו והם שבים לממלכה לחיות חיים מאושרים.

מלך האריות:

מדובר בעיבוד ל"המלט" של שייקספיר ,אח קנאי שהורג את המלך, בנו מגלה זאת ורוצה לנקום, טימון ופומבה מסיתים אותו והבן בסופו של דבר הורג את האח הקנאי לעומת הגרסה של שייקספיר שבה פשוט כולם מתים בסוף. תחליטו איזו גרסה את מעדיפים.

סיפורי דיסני האמיתיים | שלגיה ושבעת הגמדים

בסיפור המקורי המלכה הרעה והאימא החורגת של שלגיה מבקשות מהצייד שייקח את שלגיה ליער ויהרוג אותה שם מה שקורה גם בסרט של דיסני רק שבגרסת המקור הן מבקשות שיחזיר את הלב והכבד שלה כשהוא חוזר.

היא הופכת לקניבלית מטורפת ואוכלת את האיברים של שלגייה כי היא מאמינה בלב שלם שהם שייכים לה המלכה מנסה להרוג את שלגייה פעמיים אך ללא הצלחה .
בפעם השלישית כשהיא בעצם מביאה לה את התפוח המורעל ,שלגייה מאבדת את ההכרה ואי אפשר להחיות אותה בחזרה מחליטים להניח אותה בתור ארון קבורה עשוי זכוכית הנסיך מגיע ורוצה לקחת את שלגייה אתו דיי מוזר יחסית לבחורה ששוכבת בתוך ארון ולא יכולה להועיל לו בדבר.

הגמדים מהססים איך לבסוף מאשרים לו לקחת אותה בזמן שהם נושאים אותה הם נופלים, מה שגרם איכשהו לניתוק בין התפוח המורעל לגרון שלה וגרם לזה בסוף שהיא והנסיך חיים באושר ועושר. המלכה הרעה מוזמנת גם היא לחתונתם וכעונש מיוחד עבורה מכריחים אותה לרקוד עם נעליים בוערות והיא רוקדת איתם עד שהיא נשרפת למוות ומתה.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button