איך להתמודד עם עייפות בחמישה דרכים?

לא מצליחים לתפקד במהלך היום? כל הזמן מרגישים עייפים? יש פתרונות רבים שכדי לכם לנסות, מהיום תדעו איך להתמודד עם עייפות בקלות

יש אמרה ידועה, לפי "אתם רק זקנים כמו שאתם מרגישים", אך מה אם אתם מרגישים גם זקנים, גם מוזנחים ובעיקר עייפים? עייפות הינה תלונה שכיחה בקרב המון בני אדם, בעיקר בגיל העמידה. החדשות הטובות הן שקיימות המון דרכים פשוטות להילחם בעייפות או להגביר את האנרגיות, כאשר חלק מהן גם מאטות את תהליך ההזדקנות. אנחנו מצפים ממכם לקרוא את המאמר שלפניכם, למן התחלתו ועד לסופו, וכך תבינו – איך להתמודד עם עייפות בחמישה דרכים?

#1 הגברת המודעות למקצב הצירקדי שלכם

ישנם בני אדם שמקבלים פרץ אדיר של אנרגיות עם היקיצה בבוקר, כאשר נהוג לכנות אותם לפעמים "עפרוני בוקר". מי שמכונה "ינשופי לילה" הוא מי שנמצא במיטבו בסיומו של היום. כל אותם הבדלים אישיים בדפוסי האנרגיות היום יומיים נקבעים באמצעות הגנטיקה או באמצעות מבנה המוח, ובשל כך קיים קושי לשנות אותם. על מנת להילחם בתופעה של עייפות, תהיו מודעים למקצב הצירקדי שלכם, ואז תתזמנו פעולות תובעניות בעוד רמות האנרגיה שלכם יגיעו לשיאן.

 #2 איך להתמודד עם עייפות? על ידי שלילת מחלה כזאת או אחרת

זה ידוע לכל, כי עייפות הינה סימפטום שכיח למדי של כל מיני מחלות, כדוגמת – דום נשימה בשינה, סוכרת, בעיות בבלוטת התריס, מחלות לבביות, אנמיה, או לחלופין דלקות פרקים, וכיוצא בזאת. על מנת להתמודד נכונה עם העייפות, תשוחחו עם הרופא המטפל לשלילת קיומה של מחלה כזאת או אחרת. כמו כן, יש המון תרופות שיכולות לתרום לעייפות, במידה וכך אתם מרגישים עם נטילת תרופה חדשה, תדווחו לרופא שלכם.

#3 צריכה מרבית של דגים

כדי להתמודד נכונה עם עייפות, ולסייע לפעילות הלב, חשוב לצרוך באופן קבוע ומרבי שמני אומגה שלוש, שיש ביכולתם אף להגביר את הערנות שלכם. בהתאם להמון מחקרים שבוצעו בתחום, נמצא כי מי שנטל כמוסת שמן דגים במהלך שלושה שבועות, הראה זמני תגובה נפשיים יותר מהירים, פחות עייפות ויותר נמרצות.

#4 איך להתמודד עם עייפות? על ידי כך שתתחילו להניע את עצמכם באופן קבוע, ותקפידו על השתתפות אינטנסיבית בשיעורי יוגה

נראה כי כאשר הנכם עייפים הדבר האחרון שבא לכם לעשות הוא להניע את עצמכם, אך בעקבות כמה מאמרים שנעשו בנושא, נמצא כי פעילות גופנית בהחלט מגבירה את רמות האנרגיות ומסייעת להילחם עם תחושה של עייפות. קושרים את הפעילות הגופנית הסדירה עם שיפור איכות החיים הכללית ועם שיפור המרץ. בני אדם שמקפידים להיות פעילים, בהכרח נהנים מתחושות של ביטחון עצמי יותר גופנית, בעוד הפעילות הגופנית אף משפרת את האפקטיביות של עבודת השרירים, הלב או הריאות, מה שנראה באופן דומה לכלי רכב שזקוק לדלק. חרף העובדה שכמעט כל סוגי הפעילות הגופנית מומלצים, אי אפשר שלא להתייחס ליוגה, שנחשבת למאוד אפקטיבית לשם הגברת האנרגיות, כאשר בתום חודש וחצי של שיעורי יוגה פעם אחת בלבד מדי שבוע, תציגו שיפורים בעייפות, בבהירות, בביטחון העצמי, כמו גם באנרגיה, וכיוצא בזה.

#5 איך להתמודד עם עייפות? על ידי שתייה של כמה שיותר מים

התייבשות בהכרח גורמת לפגיעה בביצועים הגופניים, לירידה באנרגיה, כמו גם לתופעה של עייפות. על פי שפע של מחקרים שנעשו בתחום, נמצא כי ההתייבשות מקשה על ספורטאים לסיים אימון של הרמת משקולת, כאשר יש להניח, כי ההתייבשות גורמת לתחושה של העייפות גם לבני אדם שרק מבצעים מטלות רגילות, בעוד הוכח כי התייבשות אף מפחיתה ריכוז או ערנות. המלחמה בעייפות מקורה בשתייה של כמה שיותר מים, ואת זה תבינו כאשר השתן שלכם יהיה בצבע צהוב חיוור.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

מיקרוסופט – חברה הממתגת עצמה כשיוונית השיקה ווינדוס 11 לגברים בלבד

דברים מוזרים – הסדרה שלא איבדה את הקסם שלה

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button