שיתוק שינה, הנה לכם כמה עובדות ופתרונות על התופעה המצמררת

שיתוק שינה היא אחת התופעות הכי מפחידות שיכולות לקרות לנו באמצע השינה המתוקה שכולנו כל כך צריכים. למי מאתנו לא היה סיוט מצמרר באמצע הלילה

שיתוק שינה היא אחת התופעות הכי מפחידות שיכולות לקרות לנו באמצע השינה המתוקה שכולנו כל כך צריכים. למי מאתנו לא היה סיוט מצמרר באמצע הלילה כנראה לכולנו, אבל יש בינינו גם אנשים שחווים תופעה הרבה יותר מפחידה.

זה מצב בו אנחנו מתעוררים אבל הגוף שלנו עדיין ישן בגלל שיוצאים ממצב שינה ומנגנון חלום ממשיך לרוב זה מה שגורם להתקף חרדה ובמקרים מסוימים גם הזיות. יש אנשים שרואים שדים בזמן השיתוק שינה מכיוון שהתופעה כל כך מפחידה המוח שלנו מקרין לנו את הפחד שאנחנו חווים, זה מתבטא בהמון צורות אבל מה שבטוח שזה לא נעים.

עד ארבעה מכל עשרה אנשים עשויים  לעבור שיתוק שינה. לרוב מבחינים בתופעה לראשונה בגילאים צעירים. אבל גברים ונשים בכל גיל יכולים לחוות את זה. שיתוק שינה עלול לעבור במשפחה כמו מחלות תורשתיות. גורמים נוספים עשויים להיות קשורים לשיתוק שינה כולל:

1.חוסר השינה.

2.זמני השינה שמשתנה.

3.מצבים נפשיים כמו לחץ.

4.שינה על הגב.

5.בעיות שינה אחרות כמו נרקולפסיה או התכווצויות ברגליים בלילה.

6.שימוש בתרופות מסוימות, כגון אלו לטיפול להפרעות קשב.

7.שימוש לרעה בחומרים.

ברוב המקרים אנשים לא זקוקים לטיפול בשיתוק שינה. טיפול במחלות כמו נרקולפסיה עשוי לעזור אם אתם קשה לכם להירדם או לא יכולים לשון בכלל. יש דברים שיכולים לסייעה לכם להפסיק את התופעה המפחידה הזאת. לוודא שאתם מקבלים מספיק שעות שינה בלילה בין 6 ל 8 שעות שינה אמור להיות המינימום.

אם אתם סובלים מדיכאון כדורים נגד דיכאון עלולות לסייע להחזיר לכם את המחזור שינה לשעות הנכונות ובזאת לשפר את איכות השינה שלכם בכללי אם את סובלים מלחץ או סטרס בחיי היום יום שיפור איכות החיים יוריד משמעותית את השיתוק שינה.

אין צורך לפחד משדים בחושך או מחטיפת חייזרים עשו מה שאתם יכולים בכדי לשפר את המצב רוח בחייכם – במיוחד רגע לפני השינה. נסו תנוחות שינה שונות אם אתם ישנים על הגב. והקפידו להיות בקשר אם הרופא אם שיתוק שינה באופן שגרתי חוזר להגיד לכם לילה טוב בלילה.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button