משקרים לכם בזמן התכתבות? איך תדעו ואיך תוכלו לצפות את זה מראש

משקרים אנחנו הרבה במהלך החיים שלנו לפחות פעם פעמיים אולי אפילו יותר, לפעמים שקרים גדולים לפעמים קטנים על מנת להחליק סיטואציות

משקרים אנחנו הרבה במהלך החיים שלנו לפחות פעם פעמיים אולי אפילו יותר, לפעמים שקרים גדולים לפעמים קטנים על מנת להחליק סיטואציות לא נעימות וכן הלאה.. יש פנים מאוד גדולות לעולם השקר ואפשר לעלות עליו מאוד מהר אם לומדים את כל התכונות הכי חשובות של אותם האנשים אשר משקרים שנחשבים מקצועיים כבר, בואו נלמד איך:

אספנו עבורכם 11 טיפים שייעזרו לכם לגלות אם האדם שיושב מאחוריי המסך וכותב לכם משקר לכם בזה הרגע, חשוב לציין שקיים סיכוי גדול שאחריי שתסיימו לקרוא, לא בטוח כל כך שיישאר לכם על מי לסמוך יותר.

1.משפטים ארוכים.
בן אדם שהוא משקר לכם ינסה להסתיר את השקרים "בין המילים"  הוכח שמשפט שמסתתרים בו שקרים יהיה ארוך פי כמה ממשפט אמיתי, לכן כאשר מישהו כותב לכם שקרים הוא יאריך את המשפטים במילה אחת לפחות בממוצע.

2. מתחמק מלתת תשובה חד משמעית.
אנשים שמשקרים בוחרים להשתמש בדרך כלל במילים שמשדרות חיוביות או לחלופין חוסר וודאות מוחלט כדי להתחמק מלתת תשובה חד משמעית, ככל הנראה שהוא משקר לכם מהסיבה שהוא לא רוצה לפגוע בכם, אבל גם אין לו ממש חשק לעשות את מה שהתבקש לעשות. ביקשו מאישה רנדומלית לנסות לשקר והיא בחרה להשתמש יותר במילים כמו: כנראה, אני, אנסה, לעומת זאת אצל גברים דווקא לא מצאו שום שינוי בנוסח.

3.חוזרים על עצמם.
מטרתו העיקרית של אותו אדם שמשקר לכם היא כמובן לגרום לכם להאמין לו שהוא דובר אמת בכל מחיר ודרך אפשרית, בגלל זה יחזור שוב ושוב על השקר שלו עד שתאמינו לו.
יש משפט שאומר "תחזור על השקר 1000 פעמים עד שיאמינו שהוא אמיתי בסוף"
אבל אל תצאו מריכוז ואל תיתנו לשקרים לתעתע בכם.

4.חוסר תגובה מידית להודעה ששלחתם.
אם לוקח דיי הרבה זמן עד שעונים לכם חזרה, לצערכם אין לכם באמת שום דרך לדעת מה קרה בזמן הזה שעבר בין השאלה ששאלתם לתגובת האדם בצד השני.
כמובן שאנחנו לא שוללים את האופציה שהאדם היה עסוק, או שפשוט לא שם להודעה, אבל בכל זאת יכול להיות שהוא פשוט לקח לעצמו את הזמן כדי לחשוב בעצם מה לענות לכם חזרה, אדם שמשקר לכם תמיד יעדיף לקחת את הזמן שלו לחשוב אם לענות לכם את התשובה האמיתית או להמציא תשובה שלא תואמת למציאות.

5. מקליד המון זמן.
אם האדם שאתם מתכתבים אתו פחות שולח לכם "מגילות" מנוסחות בצורה נפלאה, זה בהחלט מעורר חשד, הוא כנראה כתב ומחק את ההודעה פעמים רבות כדי להפוך אותה להכי משכנעת שרק ניתן.

6.התחמקות מלתת תשובה.
התחמקות היא כמובן גם סוג של שקר בפניי עצמו והאופציה להתחמקות מתשובות בהתכתבות היא אפילו קלה בהרבה יותר, אותו אדם פשוט ינסה לשנות את נושא השיחה, להניח את הפלאפון בצד, או פשוט יעדיפו לדלג על השאלה מבלי לתת עליה תשובה בתקווה שהצד השני לא ישים לב לכך.

7. לשחק לכם על המצפון.
אנשים שנתפסו על דבר שקר ינסו בכל דרך אפשרית לשחק לכם ברגשות ובמצפון ולהציג בפניכם עד כמה הם אלה שנפגעו פה בעצם, ינסו לגרום לכם להרגיש אשמים בכל דרך שקיימת, אל תתנו להם את התענוג לראות אתכם נופלים בפח שהם טומנים לכם.

8. לגרום לכם להרגיש רע עם עצמכם.
אדם שמשקר לכם ומנסה לגרום לכם להרגיש רע ינסה להשתלט על הסיטואציה ויתחיל לשאול אתכם כל מיני שאלות, ינסה להביך אתכם בכל דרך ולגרום לכם להצדיק את עצמכם. בגלל זה אנשי תקשורת טובים לעולם לא עונים כשהמרואיין עצמו שואל אותם שאלה, בכך הם מנסים להתחמק מהנושא.

9. בדיקת כל האופציות לפני שהם מגיבים.
כדי להיות בטוח האם כדאי לשקר כרגע או לא, אותו אדם שמשקר לכם יבדוק מה תהיה התגובה שלכם.
אם הצפי הוא שתתעצבנו עליו אם ייאמר את האמת, הוא בוודאות ייבחר בדרך השקר, אותו אדם שמשקר לכם מנסה לשלוט בסיטואציה, ואז יוצא מצב שאתם אלה שצריכים בעצם להגיב במקומו, אל תתנו לו את הסיפוק הזה.

10. מתנהג בתמימות.
מדובר בשיטה מאוד נפוצה והיא באה במטרה לעזור לאותו אדם להרוויח זמן, אותו אדם מלא תקווה שתשכחו ממה ששאלתם ושתניחו לו לנפשו, אם תעברו להיות יותר תוקפניים ולהציק לו, רוב הסיכויים שהתגובה שתקבלו היא או התעלמות, או התקפה מצדו גם, אותו אדם בסך הכל מפחד רק מהחוק, וכשאין ברירות זה מה שנותר לעשות כדי להתמודד עם אדם כזה.

11.מתלונן.
מי מאתנו לא זייף כאב בטן כדי להתחמק מללכת לבית הספר באותו יום, אז התופעה הזאת נמשכת גם כשהאדם כבר עבר את שלב הילדות מזמן , הרי אף אחד לא ירצה להעיק ולהציק לאדם שלא חש בטוב, ובינתיים השקרן ה"חולה" מקבל את הזמן שהיה זקוק לו כדי להמציא לכם תשובה שקרית.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button