ספורט בקרב ילדים , היתרונות מעבר לבריאות הגופנית.

ספורט יכול לספק יתרונות רבים לילדים ובני נוער. חוויות חיוביות שספורט ואורח חיים בריא מביאים ממלאות תפקיד חשוב בחייו של נער צעיר.

ספורט בקרב ילדים או כל פעילות גופנית אחרת מעודדת את הילדים לפתח אחריות, מוסריות, דחיית סיפוקים ומנהיגות. מעגל החברים גודל ככל שמצטרפים לעוד ועוד קבוצות ילדים , התעסוקה של האופניים הכדורגל כדורסל וכו' מפתחת אצל ילדנו המון כישורי משחק וריכוז והכי חשוב היא פורקן אנרגיה מטורף בשבילם. 

ילדים המתעסקים בספורט מצליחים יותר מבחינה לימודית.

משחק כדורגל / כדורסל/ מחניים דורש הרבה זמן ואנרגיה. יש אנשים שחושבים שזה יסיח את דעתם של תלמידים ספורטאים מעבודת הלימודים. אך הפלא והפלא, ההפך הוא הנכון. ספורט בקרב ילדים דורש שינון, חזרה ולמידה – מעניקה מיומנויות המקשרת ישירות לעבודה בכיתה. העניין של התחרותיות, הרצון לנצח, הרצון להוכיח, והאדרנלין שבדבר. כמו כן, ניתן להעביר את כישורי הנחישות והצבת מטרות שספורט דורש לכיתה. 

ספורט בקרב ילדים מלמד מיומנות ועבודת צוות.

ההקשבה למאמן הקבוצה ולשחקנים למען מטרה משותפת של ניצחון, השריית הרגשה של אחווה ואחדות, מלמד את הילדים כיצד לבנות עבודת צוות ולתקשר בצורה יעילה כדי לפתור בעיות.  היא מפתחת אצלם מנהיגות , מורידה את הביישנות חוויה זו מועילה כאשר נתקלים בבעיות בעבודה או בבית.

היתרון הבריאותי של ספורט בקרב ילדים.

ברור שספורט יכול לעזור לכושר והורדת משקל. עם זאת, ספורט בקרב ילדים מעודד אותם לקבל החלטות בריאות כמו לא לעשן ולא לשתות. לספורט יש יתרונות בריאותיים, פעילות גופנית סדירה בגיל הילדות וההתבגרות רבים קשורים לכושר הגופני, למסת העצם, לכמות השריר והשומן בגוף, להורדת סיכון להשמנה עתידית ולגורמי סיכון למחלות לב וכלי דם. 

ספורט מגביר את הביטחון העצמי.

כמה כיף לראות שהילד שלכם השקיע המון באימונים ובסוף הקבוצה שלו מנצחת . המשפט " קשה באימונים קל בקרב" מקבלת משמעות. ילדכם מרגיש באופוריה ושהוא בלתי מנוצח. הצפייה בעבודה הקשה שהוא השקיע משתלמת והשגת המטרות שלו מפתחת לו את הביטחון עצמי. ספורט בקרב ילדים הוא אחד הכלים הכי טובים להעלאת הביטחון העצמי שלהם. אנחנו נדרשים להתאמן קשה מאוד בשביל להצליח, ולאחר מכן אנחנו עומדים בפני תחרויות שונות. אנחנו מתחילים מנקודת אפס ומתקדמים הלאה. יש לעודד את הילדים לביצוע פעילות גופנית בעזרת יציאה לאזורים מאפשרי פעילות, דוגמת פארקים, חוף הים, גני משחקים וכדומה. מומלץ גם לבצע טיולים משפחתיים בטבע , פעילות ספורטיבית משפחתית מאחדת ומעודדת קשר טוב בין ההורים לילדים.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button