כביסה לבגדי תינוקות – איך נכבס נכון בגדים של תינוקות

לעשות כביסה לפעמים יכול להיות מתיש, במיוחד כשמדובר בבגדים של תינוקות. לכן אנחנו נמליץ כאן על כמה שיטות שיעזרו לכם לסיים את הכביסה בצורה מהירה

החלפת בגדים לתינוקות נעשית בצורה מאוד מוגברת. תינוקות מתלכלכים המון, בין אם זה קקי שדלף מהטיטול, אוכל שהבגדים אכלו יותר מהתינוק או השתוללות בחצר. התמודדות עם סבב הכביסות הבלתי פוסק נראה מייגע. האם צריך סל כביסה לתינוקות שלא נערבב עם בגדים שלנו? מרכך כביסה לתינוקות מיוחד שלא יפגע להם בעור הרגיש? כאן נענה לכם על כמה מיתוסים על כביסה לבגדי תינוקות, מידע זה יכול לעזור ללא מעט הורים טריים.

איך עושים כביסה לבגדי תינוקות?

אני נתקלת בהמון שאלות על נושא הבגדים החדשים שרוכשים לתינוקות. האם לעשות כביסה ראשונית לפני שמלבישים אותם? אז קודם כל כן!. לפני שאתם רצים להלביש את הקטנים שלנו בבגדים החדשים שרכשתם, חשוב לזכור לכבס אותם לפני. בגדים חדשים לרוב מכילים בהם חיידקים ואבק שהצטבר במחסן החנות.
תמיד תקראו את התווית על הבגד לפני כביסה ראשונה כדי לוודא טיפול נכון. המון בגדים של ילדים ותינוקות עמידים בפני להבות. אף פעם על תשתמשו באקונומיקה, זה יכול להרוס את היעילות של הכימיקלים אשר מגנים על הבגד. תמיד תקראו את התווית לפני שימוש.

סל כביסה לתינוקות

כביסה לבגדי תינוקות לא צריכה להיות שונה משלנו, (להפריד בין צבעים, להשתמש בחומר טיפול כתמים מתאים, לקרוא את התווית של הבגד). יש כמה טריקים שיעזרו לכם לסיים את הסל כביסה המלא שלכם הרבה יותר מהר.
ראשית השתמשו בסל כביסה לתינוקות, רשת לגרביים של התינוק, (יעזור לכם לא לשבור את הראש בלחפש אחריהם). עברו על הבגדים שוב פעם לאחר שטיפה כדי לוודא שכפתורים לא השתחררו במהלך הכביסה.
וודאו שאין תפר פרום על הבגד כדי לא ליצור לתינוק שלנו גירוי לא נעים בעור או שלא ייתפס להם על האצבעות או רגליים קטנות.

איזה מרכך כביסה לתינוקות כדאי להשתמש?

לתינוקות שלנו יש עור עדין מאוד, מומלץ לקנות מרכך כביסה מותאם לתינוקות. יש כמובן תינוקות שלא יפריע להם ללבוש בגדים שכובסו רגיל, אך מכיוון שאי אפשר להתכונן למצב התגובה של עור התינוק מומלץ להשתמש במרכך כביסה לתינוקות, שלא חלילה נפתח להם גירויי או תגובה ממרכך כביסה רגיל. מה ששונה במרכך כביסה רגיל למרכך כביסה לתינוקות הוא שהמרכך כביסה לתינוקות מתפרק ונשטף מהר יותר מאשר מרכך כביסה רגיל.  בנוסף, מרכך כביסה של תינוקות מכילות חומרים אנטיבקטריאלים החשובים לבריאותו של התינוק. 

כתמים על בגדי תינוקות?

חשוב מאוד להוריד את הכתמים כמה שיותר מהר. כמה שהכתם עוד טרי כך נוודא שהכל ירד בכביסה ולא נהרוס את הבגדים.

איך להוריד כתמים על בסיס חלבון?

הכתמים האלו הם לרוב חלב של פורמולה, הנקה, או צואה. הטיפ הכי טוב שרכשתי בשביל כביסה לבגדי תינוקות הוא לנקות עם סודה לשתייה, חומץ וסבון כלים רגיל. קודם תשרו את הבגדים ביחד עם כל החומרים, הוסיפו מים חמים, שפשפו ותתלו בחוץ בשמש (שמש יכולה לפרק חלבונים מהר). ברגע שהבגדים מתייבשים תוכלו להכניס אותם לכביסה רגילה, הבגדים יוצאים נקיים וחדשים לגמרי. 

איך להוריד כתמים של שמן תינוקות?

השתמשו במסיר כתמים רגיל, והכניסו למכונה עם תוכנת המים הכי חמים שאפשר לבגד (קראו בתווית מצוואר הבגד). לאחר מכן אל תכניסו למייבש! תנו לו להתייבש בתלייה. כתם יכול להיעלם יותר טוב כשהוא רטוב ולהכניס למייבש יכול להחזיר אותו. 

איך להוריד כתמים של פירות או ירקות?

בשביל כתמים מהסוג הזה יש כמה דרכים לטפל, ראשית נסו מסיר כתמים רגיל לפני כביסה. שנית אפשר לנסות לשטוף את הבגד במים קרים לפני כביסה. השיטה הבאה כוללת שטיפה במים ואלכוהול ידנית ( לשפשף את הבגד היטב על הידיים). ולאחר מכן לעשות כביסה רגילה. 

ומה לגבי בגדים שאי אפשר להציל? 

כביסה לבגדי תינוקות לא תמיד יכולה להיות מוצלחת ואנחנו עלולים לאבד בגדים לכתמים עקשנים שלא מוכנים לעזוב (למשל טיפות של ברזל). אנחנו יכולים להמליץ להפוך אותם לסמרטוטים לניקיונות בבית.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button