בצקת לאחר הזרקה הילרואית – טיפול נכון לאחר הזרקה

הזרקות הילרואיות נהיו שכיחות בימינו, אף על פי שזה נדיר לקבל בצקת לאחר הזרקה הילרואית בכל זאת עדיף לדעת מה עלול לקרות ואיך למנוע ולטפל בזה

הקמטים לא חייבים להגיע רק כאשר מזדקנים, כלל וכלל לא, הם יכולים להגיע אף בגילאים צעירים, והרבה בני אדם עלולים להיות מודאגים בשל כך, משום שהמראה החיצוני שלהם נפגע, ולכן מה הפלא שהם יבחרו כל דרך של טיפול אסתטי להעלמה של כל אותם קמטים, במיוחד מי שלא חפץ לעבור הליכים של ניתוח מתיחת פנים. נהוג לעבור טיפולים להסרת או לטשטוש קמטים מסביב לעיניים או מסביב לפה

תוך עדי הפחתה, מיגור או שיפור של עוצמת הקמטים, באמצעות טיפולי הזרקה של חומרים למילוי עורי, כאשר ניתן אף להזריק אותם בקפלי האף העמוקים, בקווי המצח או הלחיים, כאשר הטיפול הרווח כיום הוא על ידי הזרקה של חומצה הלרואית. אבל כמו לכל טיפול אסתטי, יש לכך גם השלכות של תופעות לוואי, כמו למשל בצקות, ובמאמר זה נדון על בצקת לאחר הזרקה – מה הוא הטיפול הנכון לאחר הזרקה הילרואית, שווה לקרוא ברצף עד לתום המאמר הנ"ל…

 

מה זה למעשה טיפול של הזרקה הילרואית?

טיפול של הזרקה הילרואית נחשב למצוין לכל מי מבינכם שסובל מקמטים בפנים, קלים כעמוקים, בכל הגילאים. החומצה ההילרואית והקולגן מהווי רכיבים טבעיים בגוף, אשר נוצרים מרקמת חיבור ואף מעור. כאשר הקולגן תופס רק כמה חודשים וצריך לבדוק אותו היטב בטרם היישום בהתחלה, על מנת לוודא את הסבילות שלכם, אפשר ליהנות מטיפולי הזרקה של חומצה הילרואית בלי כל בדיקות לאלתר, שמראות תוצאות רצויות לרוב בין חצי שנה לבין שנה שלמה. 

את טיפול ההזרקה הזה נהוג לבצע בדרך כלל על ידי הרדמה מקומית של משחה לשיכוך הכאב, או בתום הזרקה של משככי כאב באופן ישיר לאזור שבו אתם רוצים לטפל, כאשר ניתן להיווכח בתוצאות הרצויות כמעט באופן מידי. טיפול על ידי חומצה הילרואית יסייע לעור שלכם להיות יותר צעיר והן יותר רענן. במידה ותעברו כמות נכבדה של טיפולים שכאלו, בדרך כלל תיהנו מתוצאות מצוינות לתקופות ארוכות, כאשר בטיפול אפשרי להזריק את השומן העצמי שלכם לכל מיני אזורים בפנים שבהם יש קמטים.

מה עוד יכול לקרות מעבר לתופעה של בצקת לאחר הזרקה הילרואית?

שיטת הזרקה הילרואית נחשבת למאוד בטיחות וכן מיטבית, כאשר מקום שמכבד את עצמו עושה שימוש בקנולה אשר נודעת בזכות יכולת למנוע או למזער שטפי דם או טראומות לעור הפנים. יחד עם זאת, ולמרות שמשתמשים במחט מאוד עדינה או דקה, בכל זאת דקירות בעור הפנים הרגיש עלולות להסב לשטף דם פנימי, שיחלוף מעצמו בתוך כמה ימים בלבד.

יש תרחישים שלאורם תיתכן בצקת לאחר הזרקה, או שהמראה הראשוני של מילוי יתר בכל אותם אזורים שאליהם הוזרקה חומצה הילרואית יראו אדמומיות, נפיחות, או לחלופין שטף דם קל או תחושה של נימול. כל התרחישים הללו יחלפו ויציגו שיפור עם חלוף הזמן.

כיצד יש לטפל בבית עם הופעת בצקת לאחר הזרקה הילרואית?

יש לטפל בבית, בתום צליחת טיפול הזרקות חומצה הילרואית, עם הופעת בצקת לאחר הזרקה באופן הבא –

  • כדאי שביומיים שלאחר הזרקת החומצה ההילרואית להימנע מכל פעילות גופנית במאמץ, למרוח על המקום קרמים של הרגעה, כגון – ארניקה או טראומיל, עד ארבע פעמים מדי יום, לעשות שימוש בספוגית איפור, לשמור על פנים נקיות למשעי, לעסות את המקום בהתאם להוראות שסופקו לכם מבעוד מועד, וכיוצא בזאת.
  • ישנם מצבים, שכדי להפחית את הבצקות או הנפיחות, או להקל על מצבי חוסר הנוחות, כדאי לשים קרח על המקומות של הטיפול, מכורח היותם רגישים במהלך כשבעה ימים עד כשבועיים.
  • באם אתם חווים כאבים בתום ההזרקות, אפשר ליטול משככי כאבים.

אימתי יש לפנות לעזרה בגין בצקת לאחר הזרקה הילרואית?

יש לפנות לעזרה בגין בצקת לאחר הזרקה או בעיות אחרות, במקרים הבאים –

  • כאשר מופיעה בצקת חמורה אשר התפתחה בתוך יומיים מקבלת הטיפול.
  • כשחווים כאבים חריפים במקום ההזרקות.
  • באם מופיע חום מקומי.
  • כשיש אדמומיות מקומית מתמשכת. 

יעניין אתכם גם – 

סוגי צלקות – איך מבדילים בין הסוגים ומטפלים בהם

תרומת ביצית – איך עובד התהליך?

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button