חיות מפחידות – החיות מהסיוטים שלכם ולא רק כרישים

יש מגוון רחב ומלחיץ מאוד של חיות מפחידות. בואו להכיר את 5 החיות שנראות כאילו יצאו מהסיוטים שלכם ומסרטי אימה הכי מפחידים שיש

יש מגוון סוגים של חיות מפחידות ובעלי חיים שנראים כאילו הם יצא מסרטי אימה או מהסיוטים הכי נוראיים שלכם. בואו להכיר את ה5 הכי מלחיצים שיש.

5 חיות מפחידות בטבע –  

1. הבוביט

מדובר בתולעת רב זיפית (נראית כאילו יש לה מלא רגלים) שחיה במים הטרופיים של האוקיאנוס האטלנטי ומצויה גם בחיבור בין האוקיאנוס ההודי לשקט, מקור שם החיה מהמקרה שבו לורנה בוביט חתכה את איבר מינו של בעלה ג'ון. מדובר בתולעת טורפת שיכולה להגיע בין 10ס"מ ל-3מ' אך רוחבה לא גדול (עד 2.5 ס"מ). הבוביט חי במחילה שחופר עד לעומק של 95מ' מתחת לפני הים בצמוד לקרקעית. צבעיה משתנים מזהוב לסגול ולשחור מתכתי והלסתות מפוספסות. לבוביט 2 עיניים ו5 מחושים שתמיד מחפשים טרף מעל התולעת שמחכה בפתח המחילה לסגור את לסתותיה על דג או חסילון תועה שבטעות נמצא במקום בלא נכון בזמן הלא נכון. מדובר בתולעת עם לסתות חזקות שיכולות לפגוע גם באדם ואם חשבתם שזה החלק המפחיד אז זהו שלא, לבוביט אין איברי רביה ופולטות בצורה מתוזמנת זרע וביצית למים בכדי להתרבות, לרוב הקטנטנים לא שורדים ופרט בוגר יכול לחיות בין 3-5 שנים.

2. הטרופודה מאקסימה

אחד הבולטים בתחום החיות מפחידות בעולם הוא העכביש. אם אתם מפחדים מעכבישים זה כנראה הסיוט הנורא ביותר שלכם מדובר בעכביש הגדול בעולם (מבחינת מוטת רגלים) והוא התגלה במערה בלאוס בשנת 2001. מדובר בעכביש צהבהב חום ובעל כתמים כהים בחלקו האחורי, לעכביש מוטת רגלים של כ30 ס"מ.

3. חיות מפחידות – כריש גובלין

כרישים הם תמיד חיות מפחידות, במקרה זה אומנם מדובר בכריש ,אבל לכריש זה צורה ייחודית. לראשו האף שלו נראה כמו את חפירה ופיו בולט החוצה, בנוסף לגופו צבע ורוד מה שלא מאפיין את רוב הכרישים ובנוסף הוא המין היחיד בסוגו! כריש הגובלין חי בעומקים של מתחת ל200 מטר שם קרני השמש לא מגיעות, הכריש מוכר כחי בכל הימים אך נפוץ בעיקר לחופי יפן שם נתגלה ע"י המדע המודרני. לא ידוע למדע דבר על הרגלי הרבייה שלו ובאופן כללי מאוד קשה למציאה ולכן לא מוגדר בסכנת הכחדה.

4. רבנדל ענקי

כולנו מכירים נדלים ורבי רגל וגם את הרבנדל והם תמיד חיות מפחידות, אבל ויש פה אבל גדול מדובר ברב נדל הגדול בעולם  שמגיע לאורך של אמה של בן אדם כ-30 ס"מ ובעל 21-24 זוגות רגלים כשהזוג האחרון משמש כראש דמה וכ2 מחושים כביכול שמצוידים בשני דוקרנים שמיועדים לדמות נשיכה ארסית כדי לעזור לנדל להתחמק מטורפים ללא הצורך להשתמש בארס. הרבנדל הענקי חי בדרום אמריקה ובחלק מהאיים מסביב והארס שלו נועד להרוג חיות גדולות יחסית כמו לטאות קטנות, נחשים, צפרדעים עופות עכברים ואפילו עטלפים (תועד במערות), אם כל זה לא גורם לכם להצטמרר אז בנוסף תועד בוונצואלה מקרה מוות של ילד בן 4 מרב נדל שהתחבא בתוך בקבוק קולה.

5. עכשוב

מדובר בפרוק רגלים גדול במקרה זה גם הכי מהיר, בעל 10 רגלים נפוץ במגוון גדלים ההבדל בינו לבין עכבישניים אחרים הוא שאינו בעל ארס אלה בעל 2 צמדים של לסתות חזקות מאוד שנועדו לקרוע ולחתוך את טרפם שיכול להיות גם חולייתנים קטנים לפעמים(הגדולים ביניהם) עצם המראה של היצור הלא מזיק הזה גורם לו להיכנס לרשימה למרות שלא נשקפת ממנו סכנה.

לסיכום חיות מפחידות –

יש בעולמינו המון בעלי חיים חלקם נראים חמודים יותר וחלקם פחות אבל חשוב לזכור שלא משנה כמה אנחנו מפחדים מהם בסופו של יום הם מפחדים מאתנו באותה מידה ואפילו יותר והטבע נתן להם כלים להתמודד עם הפחד ולהגן על עצמם מאתנו או מטורפים והם לא רוצים לאכול אותנו או להיתקל בנו.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button