תנין או קוברה? בואו לגלות מיהם 5 החיות הכי חמושות בטבע!

תנין, קוברה או דווקא חסילון? בואו לגלות מיהם 5 החיות הכי חמושות ומפתיעות בטבע ! בואו לגלות את מה כנראה שלא ידעתם והייתם רוצים לדעת

ידעתם שלתנין אין אויבים טבעיים? או שהחסילון מפתיע לגמרי?
ממלכת בעלי החיים מלאה בהתאמות שונות, כתוצאה מברירה טבעית ממושכת שבה כל בעל חיים התאים את עצמו לצורת חיים מסוימת. חלק מבעלי החיים פיתחו התאמות שמשמשות אותם כנשק ולחלק מהעוצמות שלהם אתם לא תאמינו! אז מי אתם חושבים פיתח את תחמושת הכי חזקה? תנין, קוברה או דווקא הצפרדע?
בורו לגלות מיהם 5 בעלי החיים הכי חמושים בטבע 

חסילון יורה –

החסילון היורה הוא פרוק רגלים קטן ומגיע לגודל של 3-5 ס"מ. הוא מזוהה בזכות היחס הלא פרופורציונלי בין צבתותיו כאשר הצבת הגדולה, גדולה יותר מחצי הגוף של החסילון ומשמשת אותו כרובה, הן לציד והן להגנה. הצבת מיוחדת של החסילון בנויה משני חלקים מיוחדים שמפעילים אותה כרובה, מפרק מיוחד מאפשר ל"נוקר" לזוז לאחור לפוזיציה בימין הצבת, כאשר משתחרר ה"נוקר" הוא נסגר חזרה ומשתלב עם חלקה השני של הצבת ומשחרר גל של בועות שמסוגל להמם דגים גדולים יותר או לנפץ צנצנת זכוכית.

תנין או.. חסילון גמל שלמה –

זה עדיין לא תנין, לא זה חסילון גמל השלמה! הוא קרוב משפחה של החסילון היורה גם הוא שייך למערכת פרוקי הרגלים. החסילון מגיע לאורך של כ3-18 ס"מ וחי באוקיאנוס ההודי-שקט ממזרח אפריקה לגואם. חסילון גמל השלמה חמוש בזוג עינים שרואות גם קיטוב מעגלי מה שעזר לפתח את טכנולוגיית קריאת הדיסקים. לחסילון גמל השלמה שני אגרופים בהם משתמש כדי לחבוט ולהמם את טרפו במהירות של קליע 0.22 אינץ' ובעוצמה של 1500 ניוטון, בנוסף לחסילון גמל השלמה שני סוגים מאגרפים ומשפדים, המשפדים בעלי שתי צבתות שנראות כמו הידיים של גמל השלמה ופועלות בכיוון הפוך (אם גמל שלמה עומד מעל כדי לשפד החסילון משפד מתחת). הנה סרטון של שני סוגי החסילון בהילוך איטי.

צפרדע החץ –

לצפרדע זו אמנם קוראים צפרדע החץ, אך שמה לא ניתן לה מפני שמסתובבת עם חץ וקשת. מדובר בצפרדעים קטנות יחסית ובצבעים בוהקים וניתן למצוא אותן בין מרכז לדרום אמריקה והן ניזונות מחרקים קטנים וגם מנמלי אש. הצפרדעים כשלעצמן לא תוקפות ולא אגרסיביות, אבל הן מצופות שכבה רירית שמרכזות בתוכה את הארס מנמלי האש ויוצרות את אחד הרעלים החזקים ביותר בטבע שמספיק מגע קל כדי לחוות תופעות לא נעימות בכלל בלשון המעטה ואף מוות. הצפרדע נקראת צפרדע חצים מפני שהשבטים בדרום ומרכז אמריקה שעדין צדים משתמשים בצפרדעים כדי למרוח רעל על ראשי חצים כדי לצוד קופים ועופות בצורה מהירה ויעילה שמשתקת אותם ולא נותנת להם אפשרות להימלט מהצייד.

תנין הים –

תנין הים הינו הזוחל הגדול ביותר בעולם ומעבר לזה הוא גם הלסת החזקה ביותר בעולם אז ללא הקדמות מיותרות, מדובר פה בטנק טבעי שיכול להגיע למשקל של 1,300 ק"ג ואורך של 6.3 מטרים, מעבר לכך שמדובר בחיה שבבגרות אין לה טורפים או תחרות מלבד עצמה עם הזמן נבנה על גבה שכבת עצם גרמית שמשמשת כשריון. מעבר לעובדה שהתנין כבד, גדול וחזק הוא גם טריטוריאלי וחמוש להגן על שטחו.

קוברה שחורה לבנה יורקת –

הקוברה שחורה לבנה יורקת היא קוברה שנחשבת לבינונית בגודלה צבעיה הם שחור ולבן ומגיעה לגודל של בין 0.9-1.2 מטר לא להתבלבל עם המונוקל קוברה (חד משקף) שגם חיה באותם אזורים זוהי קוברה יורקת אמיתית ולכן יש לשמור מהן מרחק של כמה מטרים ובמיוחד מסוכן להיות בסביבתן עם פצעים פתוחים או ללא הגנה על איברים עם כלי דם חשופים כמו עינים ופה, שפגיעה של ארס באיברים אלה עלולה לגרום לו להספג בכלי הדם ולהתפשט לשאר הגוף.  בסרטון ניתן לראות את הארס נוזל על הזכוכית לאחר שהנחש ירק את הארס.

חסילונים, צפרדעים, קוברה ותנין.. מי היה מאמין לעוצמות המפתיעות שיש להם. מקווים שהצלחנו ללמד אתכם משהו חדש על בעלי החיים המאוד מיוחדים האלו.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button