כוכבת רשת פולניה מכרה את אהבתה באופן דיגיטלי ועשתה מזה מיליון

מרטה החליטה למכור את אהבתה ברשת בתור NFT וכך גרפה בעצם מיליון זולטי שזה בעצם כ840 אלף שקל ואומרת לקהל שלה מבחינתי למכור אהבה ברשת זה מעצים

כוכבת רשת גדולה בשם מרטה רנטל פולניה בת 26 היא ידועה ברשת בכינוי שלה מרטי רנטי מרטה החליטה למכור את אהבתה ברשת בתור NFT וכך גרפה בעצם מיליון זולטי שזה בעצם כ840 אלף שקל ואומרת לקהל שלה "מבחינתי למכור אהבה ברשת באופן דיגיטלי זה צעד מעצים עבור נשים"

כוכבת הרשת מרטה הצליחה לייצר המון כסף מ NFT איך בעצם זה קרה?

בזמן האחרון המילה NFT בהחלט מאוד פופולארית ונשמעת המון ברשת אז כשאין ברירה אין ברירה היינו צריכים לצאת ולבדוק מה בדיוק הNFT הזה ואיך אפשר לייצר ממנו כסף כמו שעתה מרטה. תחילה נבין שמדובר בהגדרה של NFT שזה בעצם ראשי תיבות של המילים הבאות Non-Fungible Token הרעיון מאחורי זה הוא מטבע שאינו ניתן להחלפה כמו כסף וזהב. המטבע NFT ידוע בתכונות שהופכות אותו לשונה מהאחר.

האינטרנט והרשת גרמו לכך שכל אחד בעצם כיום יכול לראות תמונות שונות סרטים סדרות ולשמוע שירים ברשת בחינם כיום אנשים קונים NFT מתוך תקווה שהם יצליחו להוכיח שהפריט הוא בבעלותם הבלעדית בהודות לבלוקצ'יין.
התופעה הנקראת NFT דוחפת את יוצריה שביניהם זה אומנים גיימרים מותגים מוכרים וככה בעצם הפוטנציאל של השחקנים החדשים במגרש נמצא בפוטנציאל עצום.
בעבור אומנים שונים הכניסה לעולם הNFT  מוסיפה פורמט נוסף ליצירה שהם גם ככה עושים ושיתוף האומנות ובעצם מציעה למעריצים אפשרות נוספת לתמוך בעבודתם.

כוכבת הרשת מרטה רנטל ואיך הNFT קשור אלייה?

מרטה רנטל כוכבת הרשת שמוכרת מפולין עם כ650 אלף עוקבים באינסטגרם כן המספר בהחלט עצום מכרה את אהבתה כNFT  ומזה הרוויחה מיליון זולטי שבכסף שלנו זה 840 אלף דולר לפי מה שמודחים העסקה הושלמה כבר ב13 ליוני אבל מי שרכש את האסימון שמרטה מכרה הזהות שלו אינה ידועה אך רנטל בכל אופן אמרה שהיא תצא לארוחת ערב עם אותו הקונה במידה ויצור קשר עמה.

באחד מהראיונות לאינסיידר מרטה מסבירה את הסיבה לכך שמכרה את אהבתה ברשת מכרתי את אישיות האינטרנט שלי ולא את אהבה האמיתית שלי שום דבר באינטרנט לא פיזי ככה שזה לא אפשרי מבחינתה הצעד של מכירת אהבה שלה יכניס אותה לספרי ההיסטוריה וגם בנוסף זה מהווה אמירה חשובה עבור נשים אחרות וכך מרטה אומרת מבחינתי למכור אהבה דיגיטלית זה צעד עצום ומרשים לא רק עבורי אלה עבור נשים נוספות כי אנחנו יכולות לאוהב מבלי להתפשר על החופש והאינדיבידואליות שלנו.

הכוונה הייתה היא לעשות משהו מיוחד וייחודי אבל אני גם מוכרת NFT רגילים ושיגרתים לחלוטין כמו תמונות באינסטגרם או סרטונים שהעלתי ליוטיוב, אמרה כוכבת הרשת מרטה. בהחלט היום להיות כוכבת רשת מוכרת זה צעד לא פשוט עקב הציבוריות והפרסום מרטה לקחה את זה לגמרי צעד אחד קדימה והחליטה לעשות מעשה שונה מכל מי שעשה עד היום ההשפעה של להיות כוכבת רשת היא לדעת לגעת באנשים ולעשות מעשה נכון על מנת שיוכל להשפיע ולעזור לעוד אנשים בעיקר לנשים.

רנטל בנוסף ציינה שהמקור להשראה שיקבלה לצעד הנועז הזה הוא אומן איטלקי סלבטורה גאראו שמכר פסל בלתי נראה עם הכותרת "אני" ומכר את זה קצת יותר מ13 אלף דולר. במצב של מרטה מדובר בסכום גדול בהרבה אבל היא עדיין מחפשת עמותות כדי למכור חלק מהרווחים שעשתה.

NFT (Non-fungible token הוא בהחלט נכס דיגיטלי והוא מבוסס על טכנולוגיית בלוקצ'יין ויש לו סימני זיהוי שלא ניתן להעתיק או לשכפל לפי מה שאנו רואים בחודשים האחרונים הפכו האסימונים האלה לטרנד יקר ופופולארי ביותר האמן  Beeple מכר יצירה אחת בעבור 69 מיליון דולר המייסד של טוויטר ג'ק דורסי מכר את הציוץ הראשון בטוויטר בעבור 6.9 מיליון דולר וכדומה.

אבל ויש אבל גדול. היקף המכירות ירד וצנח ב92% ומספר הארנקים הפעילים נחתך בדיוק באותה כמות שירד ומספר החיפושים בגוגל על כל מה שקשור לנושא הפופולארי הזה נפל גם הוא ב80 אחוז הסיפור בהחלט עוד לא הסתיים סופית אבל כל הסימנים מובילים לכך שבקרוב תהיה התפוצצות גבוה בכל הקשור לNFT המספרים שהתפרסמו לאחרונה מצביעים על כך NFT בצעדת ענק לעבר קריסתו הסופית ולפי הדיווחים והנתונים באתרים הקשורים לכך מכירות הNFT בשבוע הראשון של מאי הגיעו ל19 אלף בלבד בהחלט קריסה של 92% וכיום יש בהחלט פחות אנשים שקונים את האסימונים המוכרים.

החודשים האחרונים מלמדים אותנו למה ההתפוצצות של הNFT קוראת דווקא עכשיו השנה שבה כולנו למעשה היינו תקועים בבית ללא אירועים כלל או כל יכולת חברתית סביבנו להיפגש (שנת הקורונה הכוונה) דווקא לא השפיע כלל על כל מה שקשור למטבע הדיגיטלי זאת הייתה שנה בהחלט חסרת תקדים מבחינה הפיננסית שהשפיעה עמוקות על כל השווקים מסביבנו והמון אנשים חפשו את האפשרות להשקיע כסף במניות של חברות מסוימות אחרי שלושה עשורים אנו בעצם למדנו שהרשת פתוחה עבור כולם לראות ליצור להשתמש לשכפל להעתיק כל מה שרק נחשוב עליו הבשורה בעצם לוקחת אותנו קדימה או יש כאלה שהולכים אחורה תלוי במי מדובר.

כמה פריטי אומנות מפורסמים שנמכרו במיליוני דולרים כNFT:

"מייסד טוויטר, ג'ק דורסי, הציע ב-5 במארס במכירה פומבית של בלוקצ'יין וההצעות זינקו במהירות ליותר מ-2.5 מיליון דולר. מאז 2018 אנשים הוציאו כ-237 מיליון דולר על NFT כשהרוב המכריע של הרכישות התבצע מאז התפוצצות המגמה בינואר 2021."

טופ שוט של NBA, אתר של אוהדי ה -NBA מרחבי העולם שאוספים את הצילומים של הרגעים הגדולים מהמשחקים, הגיע למכירות של יותר מ-400 מיליון דולר. על פי CryptoSlam, החברה הגיעה למכירות של כ-10 מיליון דולר תוך 24 שעות כשנמכרו יותר מ-100 מיליון של רגעים מתועדים החברה האם שעומדת מאחורי האתר Dapper Labs אמורה לגייס בקרוב 250 מיליון דולר, לפי הערכת שווי של 2 מיליארד. דולר

"שיא ה- NFT היקר ביותר שנמכר אי פעם (ואחד היקרים ביותר יצירות אמנות שנמכר אי פעם) הולך לכל יום: 5000 הימים הראשונים. היצירות, שנוצרו על ידי האמן הדיגיטלי המפורסם מייק "ביפל" וינקלמן, נמכרו תמורת 69.3 מיליון דולר בחברת כריסטי'ס – הפעם הראשונה שבית המכירות המכובד אי פעם מכר יצירות אמנות דיגיטליות גרידא."

"דילן פילד, מנכ"ל חברת תוכנת העיצוב פיג'מה, עומד מאחורי המכירה של ה- NFT השני היקר בהיסטוריה – ה- NFT מכר תמורת 4,200 מגניבים בשנת 2018, באותו זמן בשווי 7.5 מיליון דולר. CryptoPunks הם קבוצה שנוצרה באופן אקראי של 10,000 תווים דיגיטליים ייחודיים, והם כמה מהדוגמאות הראשונות לאסימונים שאינם פטרייתיים ששוחררו ב- Ethereum".

"הדיג'יי והמפיק מוזיקלי הריקודים האמריקאי 3LAU שיתף פעולה לאחרונה עם אמן הקולאז 'הדיגיטלי Slimesunday כדי להפיק את Auction Winner Picks Name – NFT שנמכר תמורת 1.33 מיליון דולר ב- Nifty Gateway.ה- NFT כולל קטעי וידאו קליפים וריקודים, והזכה את הקונה לבחור את שם ה- NFT המקורי וגם את ה- NFT המהדורה הפתוחה שנמכרה לאחרונה ב- Nifty Gateway."

"מוזיקאי, מעצב אופנה ויזם סטיב אאוקי שיתף פעולה לאחרונה עם המאייר בתלת מימד אנטוני טודיסקו כדי לייצר את היצירה האקלקטית המכונה בפשטות 'שעירה'. ה- NFT כולל יצור כחול ממושקף ומזנק לאחד המקצבים של אאוקי בקליפ של 36 שניות. היא נמכרה תמורת 888,888 דולר במכירה פומבית של שווי שיאים של חברת Nifty Gateway והזכה את המשתמשים במסך פיזי של אינסוף אובייקטים המציג את ה- NFT (בתנאי שהבעלים מחזיק באסימון למשך שבועיים לאחר מכירה פומבית)."

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button