סבן אילבן (7-Eleven) צפויים לפתוח חנות ראשונה תוך שנה

רשת חנויות הנוחות הבינלאומית סבן אילבן מגיעה בשעה טובה לישראל. בואו לגלות איפה יפתחו הסניפים הראשונים ומה המודל לפיו תעבוד הרשת בארץ

"עם האוכלוסייה הגדלה והתוססת שלה והמשך התרחבותה הכלכלית, ישראל מציגה מיקום אידיאלי עבור צמיחתן של חנויות 7-Eleven". רשת חנויות הנוחות מגיעה לישראל עם מוצרים בינלאומיים.

הסכם שהוחתם בין 'אלקטרה צריכה' ו7-Eleven צפוי להביא החל משנה הבא את רשת חנויות הנוחות לארץ. לפני ההסכם בשלוש השנים הקרובות הרשת צפויה לפתוח עשרות חנויות ברחבי ישראל. כבר במהלך הקיץ הבא צפויה להיפתח החנות הראשונה של הרשת בתל אביב, עד 2024 אלקטרה תשקיע כ60 מיליון שקלים בפתיחת החניות של המותג בארץ. בשביל להתאים את הרשת לארץ ההסכם מכתיב כי סניפי הרשת לא יעבדו בימי שבת.

ההסכם נחתם לפרק זמן של כ20 שנים עם אפשרות הערכה ל50 שנים. למרות המגוון הרחב של חנויות נוחות ותחרותיות רבה בתחום אלקטרה וטענים כי 7-Eleven תביא לקהל הישראלי סביבה ייחודית הכוללת מוצרים בינלאומיים שאינם נפוצים בארץ. 

נשיא ומנכ"ל 7-Eleven מסר לאחר חתימת ההסכם עם אלקטרה: "עם האוכלוסייה הגדלה והתוססת שלה והמשך התרחבותה הכלכלית, ישראל מציגה מיקום אידיאלי עבור צמיחתן של חנויות 7-Eleven. היחסים האסטרטגיים שלנו עם אלקטרה מוצרי צריכה יביאו את מותג 7-Eleven המתמחה במוצרי נוחות ושירותים למיליוני צרכנים ישראלים".
מנכ"ל 'אלקטרה צריכה', צביקה שווימר, אמר בהתייחסות להסכם: "הכניסה של 7-Eleven לישראל היא גורם משמעותי נוסף בהפיכתה של חטיבת המזון של אלקטרה לכוח עולה בשוק המזון בישראל. אנחנו שואפים וצופים כי 7-Eleven כבעלת ניסיון ומוניטין בינלאומי תבטיח חוויה מהשורה הראשונה ללקוחות הישראלים. הרשת תספק בחנויות בישראל מזון מהיר ומוצרים בלעדיים שיגיעו לשוק הישראלי לראשונה. אנו מחויבים להציע את חווית הקניה הטובה ביותר והמוצרים הטובים ביותר, הן במרכזי הערים, הן באזורי משרדים ובמיקומים נוספים בעלי תנועת אנשים גדולה".
עוד הוסיף בנושא: "ההסכם עם 7-Eleven, שאנו רואים בו פוטנציאל עסקי רב, הוא מהלך משמעותי במסגרת הקמת חטיבת המזון של אלקטרה מוצרי צריכה, וזאת במקביל לרכישת רשת יינות ביתן, אותה השלמנו לאחרונה. עסקאות אלה הינן בהתאם לאסטרטגיה העסקית של אלקטרה מוצרי צריכה להפוך לקבוצת הצריכה הטובה בישראל, תוך חיזוק שרשרת הערך והעמקת היתרונות לגודל והרחבת היצע המוצרים והשירותים ללקוחותינו".

ייחודיות החנויות של סבן אילבן מול חנויות הנוחות המוצעות בארץ, נמדד בעיקר במוצרים הנמכרים ובנגישות וזמינות האוכל המוכן שבהם

החנויות הראשונות צפויות להיפתח בתל אביב ובהמשך צפויה להתרחב לאזורים שונים ברחבי הארץ. הרשת צפויה לעבוד במודל של הפעלה עצמית ומכירת זיכיונות הפעלה במקביל.
הרשת צפויה להביא תחרות לשוק של חנויות הנוחות אך בניגוד לחנויות השכונתיות אליהם אנחנו רגילים, בסבן אילבן יציעו גם מזון מהיר, מבחר משקאות מיוחדים ומוצרים מוקטנים ומוכנים לשימוש מידי ומהיר. נכון שהרשת לא מציעה משהו חדשני שאינו קיים בשוק, אך בשילוב עם האווירה הבינלאומית, המוצרים השונים והנגישים צופיים שהרשת תענה על צורך שלא מתחרה אחד לאחד מול המוצע בשוק

אלקטרה מוסיפה את ההסכם החדש לרצף עסקאות גדולות עליהן דיווחה בשנה האחרונה. בין היתר דיווחו עם רכישת השליטה ברשת קמעונאות המזון 'יינות ביתן', לפי הסכם זה אלקטרה רכשה את השליטה בפועל ברשת המוכרת. 'אלקטרה צריכה' רכשו כ35.5% ממניות הרשת בסכום של כ193 מיליון שקלים, מתוך הסכום 143 מיליון שקלים עבור הקצאות מניות וסכום של כ50 מיליון שקלים על רכישת מניות ממשפחת ביתן. לא רק אלקטרה רכשו מניות על הרשת, גם קבוצת הרכישה הפניקס, רכשה כ15% ממניות הרשת. נכון לעכשיו אלקטרה צריכה והפניקס מחזיקים בכ50.5% ממניות הרשת בעוד השאר נשאר בחזקת משפחת ביתן.

 

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button