מאדים | 10 עובדות מעניינות שלא ידעתם

מאדים מה זה בעצם? מה יש שם? האם ניתן להגיע לשם? לכל כוכב לכת יש תאריך תפוגה. זה אומר שגם כדור הארץ ימות יום אחד, ויש האומרים

מאדים מה זה בעצם? מה יש שם? האם ניתן להגיע לשם? לכל כוכב לכת יש תאריך תפוגה. זה אומר שגם כדור הארץ ימות יום אחד, ויש האומרים שאנחנו צריכים להתחיל לחפש מקום אחר לפני שיהיה מאוחר מדי. לכן סידרנו לכם עובדות על מאדים… הכוכב הכי קרוב אלינו. והאם יש לו פוטנציאל להיות הבית שלנו בעתיד.

מאדים : 10 עובדות על כוכב הלכת האדום.

1.קיבל את השם שלו על שמו של אל מלחמה הרומי.

2. ידוע גם בשם "הכוכב האדום" מכיוון, שובכן, הוא אדום! הצבע הזה מגיע מהכמות הגדולה של חומר הכימי הנקרא תחמוצת ברזל או חלודה.

3. מאדים כוכב השני הכי קטן במערכת השמש שלנו. עם קוטר של 7 אלף ק"מ, זה בערך חצי מגודל כדור הארץ.

4. מאדים קר הרבה יותר מכדור הארץ מכיוון שהוא רחוק יותר מהשמש לאומת כדור הארץ . בקו המשווה הטמפרטורות מגיעות ל 20- מעלות צלזיוס, ובקוטב של מאדים הטמפרטורות צוללות עד 140- מעלות צלזיוס.

5. הר הגבוה ביותר במערכת השמש שלנו נמצא במאדים. הר געש בשם אולימפוס מונס, בגובה של 25 ק"מ. לצורך השוואה ההר הזה פי שלוש יותר גבוה מהר אוורסט !

6. אתה יכול לקפוץ פי שלוש יותר גבוה על מאדים מאשר על כדור הארץ. מכיוון שכוח המשיכה של כוכב הלכת הכוח שמחזיק אותנו על הקרקע, חלש הרבה יותר.

7. האם אתם אוהבים להסתכל על הירח בלילה? ובכן, חשוב שתדעו שלמאדים יש שני ירחים! אחד נקרא פובוס והשני דיימוס.

8. יום אחד על מאדים זה 24 שעות ו 30 דקות רק קצת יותר מיום על הכוכב שלנו. שנה על מאדים, פי שניים יותר ארוכה ונמשכת כמעט 700 יום בכדור הארץ! וזה מכיוון שלירח לוקח הרבה יותר זמן להשלים את הסיבוב סביב בשמש.

9. עד עכשיו, מדענים האמינו כי אין מים על פני הכוכב רק סלעים, אבק וקרח. אבל יש חדשות טובות! בשנת 2018 חוקרים מצאו עדויות לאגם מתחת לכיפת הקרח הקוטב הדרומית. יש עתיד למאדים?

10. לבני אדם עדיין לא יצא לנחות במאדים, אבל מדענים שלחו לשם רובוטים שיעזרו להם לחקור את הכוכב המרתק הזה. החללית הראשונה שנחתה על הכוכב הייתה מהוויקינגיים, שנחתו על פני השטח בשנות ה-70.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button