Lust From Beyond

Lust From Beyond זה ממש לא משהו שבשגרה לקבל משחק אימה, מבוסס על פאזלים וחידות שהנושא המרכזי שלו הוא כתות סודיות

Lust From Beyond זה ממש לא משהו שבשגרה לקבל משחק אימה, מבוסס על פאזלים וחידות שהנושא המרכזי שלו הוא כתות סודיות שכולן בעצם משרתות את אותה מטרה, או במקרה הזה את אותו האל, זה הוא ז'אנר מאוד מורכב שלעיתים נראה בלתי אפשרי ליצירת משחקים או סרטים, והז'אנר הוא לא אחר מ-Eldrich Horror.

מדובר בז'אנר אשר מתמקד בLovecraft כאן לא אורב לנו פסיכופט עם מסיכה וסכין מלא בזעם ונקמה, כאן מדובר ביצורים ואלים עתיקים יותר מהיקום עצמו, בעלי כוחות מיוחדים שרק מזכירים לנו כמה חסרי אונים אנחנו מרגישים בנוכחותם.

מכיוון שהז'אנר מתמקד יותר בפן הפסיכולוגי הקיומי, לא תמיד קל להביא אותו לידי ביטוי ברוב המקרים, איך אתם מתמודדים עם משהו שמסוגל לשנות את עצם הקיום שלכם ואת מה שמונע מכם לאבד את זה לחלוטין, רוב האלים והיצורים הללו מסתמכים על זה שברגע שתשהו בנוכחותם, אתם הולכים לאבד את זה לחלוטין.

כבר מההתחלה נזכה לקבל הצצה לאחת הדמויות המרכזיות בעלילה, וכמובן שהם סוג של כתסליחה, משפחה שבוחרת להאמין בספרים שהם הכול חוץ מקדושים אשר נכתבו בידי אל התשוקה.
עכשיו הם מנסים להמשיך ולהבין את הפירוש של הכתוב בספרים הללו ומגלים כי צריכים למצוא בן אנוש מיוחד שנקרא "The Seeing One" כדי לשחרר את אותן "מתנות" מהעבר השני ולהביא אותן על פני כדור הארץ.

אבל כמו כל כת טיפוסית, תמיד יהיו עוד כתות דומות שמנסות לצוטט פרשנות אחרת של הכתוב או לפעמים לבטל אותם לחלוטין מכיוון שהם מבינים שמדובר בכוחות שאף בן אנוש לא יוכל לשלוט בהם אי פעם או אפילו לנווט אותם כדי לשרת את האינטרסים שלהם, בסופו של דבר מדובר על יצור עתיק יומין ואנחנו לא יותר מאשר גרגירי אבק לעומתו.

הדמות הראשית תחילה מוצגת לנו כבןאדם נורמטיבי לחלוטין, עובד בחנות עתיקות, אבל סובל מסיוטים קשים שמלווים בתמונות מהעולמות של אותו אל, הנקרא Land Of Eternal Ecstasy, אבל ההתייחסות לעונג באותו עולם מקבל תפנית חולנית ביותר. אותו אדם מעוניין שהסיוטים יפסקו, ובעקבות כך אנחנו מלווים את הדמות הראשית לעיירה מרוחקת, שם נמצא דוקטור שאמור לעזור לנו למצוא במציאת פתרון. מהר מאוד אנחנו מגלים כי מדובר בעצם בעיירה שהיא אזור המגורים של כת נוספת ואפילו יותר מטורפת מהכת שהציגו בפנינו בתחילת המשחק.

מכאן הסיפור ממשיך להתפתח תוך כדי הבנה של הדמות הראשית וגם שלנו כמובן שהוא בעצם קלף המפתח בתוכנית של שתי הכתות הנ"ל. וכל אחת מהן רוצה אותו עבור מטרה אחרת, וכן בשתי המקרים אנחנו לא הולכים להנות יותר מדי מהתוצאה. הסיפור די פשוט ובחלקים מסוימים גם צפוי אבל בכל זאת, מצליח להביא אותנו לקצה הכיסא במקומות מסוימים, וברובו מהנה ומסקרן במיוחד.

רוב המשחקיות של Lust From Beyond מתמקדת בהתגנבות ופתירת פאזלים בשלל וריאציות שונות, הקרב מינימלי במיוחד מה שהופך אותו לאחת החולשות הגדולות של המשחק, גם כאשר תקבלו אקדח שהופך את הקרבות לקלים במיוחד, מדובר על טכניקת הנשק הכי בסיסית ואפילו מתחת לזה, ברמה שכל פעם שתצטרכו להטעין את הנשק, גם אם זה כדור אחד, תצטרכו לסבול את אנימציית טעינת הנשק המלאה, שהיא איטית מאוד. מבחינת הפאזלים במשחק, חלקם בהחלט מאתגרים, והרמזים אליהם מאוד שטחיים וברוב הפעמים לא ממש מועילים, אחרי כמה פעמים שתסתכלו על החדרים שאתם נמצאים בהם, תמצאו את התשובה לפתירת הפאזל. חלק יכולים להיות טיפה מייאשים אבל לא ברמה בלתי אפשרית, ישנם גם כמה פאזלים סודיים שיזכו אתכם בציוד חדש או בעוד מידע על עולם המשחק.

מבחינת העלילה תוכלו למצוא בה כמה אלמנטים מעולם הRPG אך רובם לא באמת בעלי משמעות גדולה, למעט כמה החלטות חשובות העשויות להשפיע על סוף המשחק רוב הבחירות שתעשו יהיו ללא משקל על העלילה עצמה, קיימים שני סופים למשחק והסוף אותו תקבלו נקבע על ידי ההחלטה האחרונה שתקבלו.

לסיכום, Lust From Beyond מנסה להכניס המון אלמנטים למשחק אימה ומותחן, ברובם אפשר לומר שהוא מצליח כמו סיפור מעניין, תתז'אנר שלא הרבה נוגעים בו בעולם משחקי האימה, עם אתגרי חשיבה עבור השחקנים שמרגישים כמו חלק מהעולם הסודי והמורכב של אותן כתות וחברות סודיות שסוגדות לאלים נשכחים. הדמויות ברובן די בסיסיות ולא בעלות יותר מדי רקע וסיפורים אישיים למעט הדמויות הראשיות במשחק.

לעומת זאת קיימים גם חלקים בהם המשחק פחות מוצלח כמו מכניקת הקרב, שהייתה יכולה לקבל עוד קצת ליטוש לפני ההשקה. אין ספק שאם אתם רוצים סיפור מוזר במיוחד הרבה מתח וקצת אקשן, Lust From Beyond לגמרי יעניק לכם את החוויה הזאת, רק חשוב לזכור כי מדובר על תתז'אנר מאוד נשיתי, כך שלא כולם יצליחו להתחבר או להבין אותו על הצד הטוב ביותר.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

Martha Is Dead

Sniper Elite 5

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button