סטרואידים והשימוש שלהם בקרוספיט, נפוץ יותר ממה שאתם חושבים .

השימוש של סטרואידים, זינק בעשור האחרון בצורה דראסטית. ומכלכל את עצמו לציבור הצעיר. ונהיה חלק בלתי נפרד מפעילויות ספורט שונות ואפילו קרוספיט..

הקרוספיט עשה דרך ארוכה בספורט, וכאת היום מתקיימות תחרויות שונות ברחבי העולם. הפרס והתהילה שכרוחה בזה מביא אתו את חששות, שהמתחרים עלולים להשתמש בסטרואידים כדי להשיג יתרון על המתחרים. רוב האנשים מתחרים בספורט בתור חובבנים, ולא מתחרים על אליפויות. בתחרויות כאלו נהיה ביקוש רב, לכן קרוספיט כיום משודר בערוצי ספורט ברחבי מהעולם.

הזכיות גדלו בהתאם עם פרסים של 300 אלף דולר לזוכה, מה שמביא אתו את החששות שספורטאים ינסו לקחת סמים ממריצים כדי לקבל יתרון. יש ים של הוכחות לשימוש בסמים בקרב ספורטאים מקצועיים, וגם הרבה סרטים דוקומנטריים על הנושא. 

שימוש לא רק אצל מקצוענים.

זה נהוג לחשוב שהשימוש בסטרואידים נצרך רק אצל ספורטאים מקצועיים. אבל השימוש בו בקרב נערים בין גילאים 16-24 קפץ פי שלוש בבריטניה, ואוסטרליה. הקפיצה הזאת גם בה לידי ביטוי בהזרקת החומרים דרך הוריד, שהוכח להיות מסוכן.

לכן היום קיימות המון חששות שהשימוש בסטרואידים, הופך מהר מאוד למשבר בבריאות הציבור.

לפי מחקר בריטי נקבע כי 13% מתוך 130 מתמודדים, אמרו שלא השתמשו בסם. בקרב שאר המתמודדים, אפשר לראות ש50% מהם השתמשו לצורך קוסמטי, 41% לצורך הורדה במשקל, ועלייה במשקל.

סטרואידים כבעיה בבריאות בציבור.

כיום בספורט יש בדיקות סמים כמעט קבועים, אבל בקרב לוחמים ומתאגרפים, זה שגרה כמעט יומית. רשויות הספורט מוציאה עונשים כבדים לאלו שיתפסו עם סטרואידים בדם. אבל השימוש בסמים אלו, נהיה יותר נהוג אצל חובבנים צעירים וחברה שרוצים להרשים בחורות בחוף הים. בימינו יש גם מקומות בהם עושים בדיקות סמים לעובדי כושר יומיומיים, הם יכולים לקבל עונשים דומים לאלו של הספורטאים.

באוסטרליה למשל סטרואידים הפכו לסם מדרגה ראשונה כמו הרואין, קוקאין וכו. העונש יכול להיות עד 25 שנה בכלא על שימוש או מחירה של הסם.

אכיפה נכונה לשימוש בסטרואידים. 

אכיפה הנכונה עם שימוש בסטרואידים צריכה להכליל, הסבר לציבור בסכנות של בסם. למשל היום, עם סטנדרטים של היופי שרק הולכות וגדלות. צעירים היום שנמצאים באינסטגרם ופייסבוק מקבלים רושם שלילי על איך שהם נראים. לכן השימוש בסם נהיה יותר פופולרי ומקובל. תוך שימוש בהדרכה, בדיקת איכות המוצר, ויעוץ רפואי, אפשר למנוע שימוש בסם להמשיך לגדול. 

אכיפה זו תתבקש מרשויות הספורט לקבל את העובדה שהשימוש של סטרואידים הוא חלק בלתי נפרד של הספורט, ולדאוג לבריאות של הספורטאי לפני הכל. לצערנו יש עוד דרך ארוכה לפני שנוכל לקיים שיחה הולמת בנושא.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button