איך לספר לחברה שלא מצליחה להרות שאת בהריון?

בשעה טובה זכית להרות עם ילד ואת רוצה לחלוק את האושר הזה עם החברה הכי טובה שלך, איך לספר לה את זה הצורה נכונה במידה והיא אינה מצליחה להרות?

כנשים רובנו מרגישות כי להיות אימהות זאת אחת המטרות החשובות והמרכזיות בחיינו. אולם לא לכולן זה מגיע בקלות ובצורה טבעית ונוחה דבר שעלול ליצור מצבים לא נעימים ומביכים כאשר הנושא עולה בשיחה בין החברות. אם בשעה טובה התברכת וזכית לגלות שאת בנושאת תינוק קטן בבטנך איך תוכלי לספר על כך לחברתך הקרובה שנשואה כבר שנים רבות, מנסה, מתפללת אך עדיין לא התברכה וזכתה להפוך לאם בישראל? האם כדאי לשתף את חברתך על ההתחלה כדי לתת לה זמן להתכונן ולהקל את המידע או שעדיף לחכות עד אשר הבטן תבלוט ולא תוכלי עוד להסתיר את סודך? 

הדרך העדינה והנכונה לתקשורת 

בסופו של דבר כולנו רוצות לחלוק את השמחות שלנו עם חברותינו הקרובות אך מדובר במצב בעייתי ולא נעים כאשר האירוע המשמח שלך נוגע בנקודה רגישה וכואבת אצל חברתך. כאשר את מתקשה להיקלט ולהיכנס להריון הדבר האחרון שאת צריכה זו תזכורת תמידית לכך ואין דבר כואב יותר מלראות את מה שאת כה רוצה ולא מצליחה להשיג מגיע בקלות לנשים אחרות. אומנם התחושה שחברותייך מסתירות ממך דברים גם אם מרצון כנה להגן על רגשותייך עלולה להיות פוגעת ואף לגרום לתחושה של בדידות.
בכל הנושאים הקשורים ביחסים ותקשורת בין חברות אנו תמיד נמליץ להיות כנות אחת עם השנייה. גם כאשר מדובר בנושאים לא קלים, נושאים שעלולים חלילה להכאיב או לפגוע לחברתך אנו בטוחים כי הסתרת מידע, התחושה ששיקרו לה ושחברותיה לא נתנו לה להיות שותפה בשמחתן תכאיב לה גם כן ועם לא יותר.
כמובן שיש לפנות לנושא בצורה עדינה, לנהל שיחה בוגרת ורגישה עם מקום גם לרגשות ולשיתופים של חברתך בנושא. כנות היא המפתח לכל תקשורת בריאה.

לסיכום

גם בסיטואציות בהן את חוששת מתגובות חברותיך או חוששת לפגוע ברגשותיהן תני להן להיות שם בשבילך, תני להן לשמוח בשמחתך ולהיות חלק משמעותי ושלם בחייך כמו שאנו בטוחים שאת רוצה להיות בחייהן. תזכרו שבסופו של יום הכול משמיים, גם אם הדרך קשה נסתרות דרכי השם אך סמכו עליו בלב שלם שלכל אחת ואחת מכן יש הכוונה. תעברו את הדרך הנכונה והמתוכננת בשבילכן בגאווה ובשלום עם עצמכן ועם העולם סביבכן.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button